Фейгін: Маск хоче встигнути щось важливе і боїться, що йому завадить глобальна термоядерна війна. Чхати він хотів на Путіна
Заяви американського підприємця, засновника компаній Tesla та SpaseX Ілона Маска про ситуацію в Україні мають дуже дивний вигляд, але його політичні висловлювання не вказують на його симпатії до Росії чи президента РФ Володимира Путіна. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін.
"Ми маємо констатувати, що це має дуже дивний вигляд. Це важливо сказати. Висловлю свою думку. Ілон Маск не робив таких заяв раніше. Ви знаєте, він симпатизант республіканців. Були стосунки з [експрезидентом США] Дональдом Трампом. Там не все так просто. Так, він вчасно зумів зберегти дистанцію – ревізійну відстань від Трамп. Трамп, як то кажуть, фонить. Він радіоактивний. Але, утім, симпатії його саме такі", – зазначив Фейгін.
Він наголосив, що Маск веде "глобальний космічний проєкт" і це визначає стиль його мислення.
"Це проєкт, який виходить за межі Землі, за межі людських можливостей. Зрозуміти його проєкти остаточно, чого він хоче через колонізацію Марса й усього іншого, навіть нам не судилося. Що в нього в голові? У мене відчуття, що він хоче встигнути щось зробити важливе. Він мій ровесник, йому 51 рік. Він збирається встигнути і боїться, що йому може завадити глобальна термоядерна війна із застосуванням ядерної зброї через дурість людства. Чхати він хотів на Путіна. Моє глибоке переконання – його не можна купити. Він найбагатша людина на Землі", – заявив Фейгін.
"Кажуть, у нього в Китаї великі інтереси?" – запитав Гордон.
"Це незрівнянно з тим, що він робить в Америці. Там є такий [Джордан] Пітерсон, психолог, його кореш, який теж неоднозначно висловлюється щодо українського конфлікту. Кажуть, вони обоє, часто спілкуючись, дуже бояться глобально кінця Землі внаслідок термоядерної війни і докладають усіх зусиль, щоб цей кінець відтягнути і колонізувати Марс. Звучить абсолютно дико. Як якась матрична модель, у якій ми всі перебуваємо, а вони за її межі вийшли, деміургами себе вважають. Але відкидати це не можна. Люди в таких масштабах мислять іншими категоріями: "Та що нам якийсь Крим, Тайвань? Ми колонізуємо планети, мислимо проєктами, що виходять за межі людської свідомості". Можна припустити, що у цієї людини, яка любить покурити траву, це все якось з'єднується, і вона може видавати ці речі на гора", – вважає Фейгін.
"Трава протермінована?" – уточнив журналіст.
"Бог його знає. Думаю, трава у нього гарна. Але він мислить мегагалактичними масштабами. Сказати, що він симпатизує росіянам, не можемо. Ми цього не помічали за ним", – сказав Фейгін.
Контекст:
Маск 3 жовтня запропонував своїм користувачам у Twitter проголосувати щодо "формули миру" між Україною та РФ, яка, на його думку, має передбачати повторні "референдуми" на тимчасово окупованих територіях під наглядом ООН, визнання українського Криму "російським", забезпечення Україною водопостачання півострова та її нейтральний статус. Пропозиція підприємця викликала критику, зокрема на пост Маска відгукнулося багато українських (і не тільки) політиків і лідерів думок.
Пізніше він також назвав перемогу України у війні проти РФ "малоймовірною" і заявив, що "воля людей на Донбасі й у Криму має вирішити, у складі Росії вони чи України".
Президент України Володимир Зеленський відреагував на твіт американського бізнесмена, написавши: "Який Ілон Маск вам подобається більше?" – і запропонував варіанти відповіді: "Який підтримує Україну" і "Який підтримує Росію".
Маск відповів Зеленському, що він "усе ще дуже підтримує" Україну, але переконаний, що "масова ескалація війни завдасть великої шкоди Україні і, можливо, світу".