Фельштинський: Наступним після Флінна буде Тіллерсон, як тільки він зробить помилку, Трамп його позбудеться та залишиться з Путіним один на один
Якщо після відставки радника президента США з питань нацбезпеки Майкла Флінна Дональд Трамп буде змушений позбутися і держсекретаря США Рекса Тіллерсона, то він залишиться сам на сам із президентом РФ Володимиром Путіним "без пропутінських посланців, посередників, зв'язківців та кур'єрів", уважає російсько-американський історик Юрій Фельштинський.
Перший період президентства Дональда Трампа завершився того дня, коли був змушений подати у відставку радник президента США з питань національної безпеки, а також агент Кремля Майкл Флінн. Такою думкою поділився російсько-американський історик Юрій Фельштинський із виданням "ГОРДОН".
"Бірнамський ліс пішов на Дунсінан". Відставка Флінна – це тільки початок. Снігова лавина починає скочуватися з гори. Краще б Трамп публічно переспав із Монікою Левінські – драматичних наслідків було б менше, ніж від призначення і подальшого звільнення Флінна. Доля Флінна вирішена: через певний час буде створена сенатська комісія з розслідування його ймовірних злочинів. В обмін на пом'якшення вироку він почне співпрацювати зі слідством і все нам розповість", – вважає історик.
За словами Фельштинського, "після цього Флінн усе ж буде засуджений і може фізично опинитися за ґратами".
"Потім по колу і тією ж доріжкою підуть усі ті американські громадяни, яких він назве спільниками у своїх свідченнях. Вони всі теж нам усе розкажуть і здадуть усіх своїх спільників. Як справедливо сказав Флінн в одній із найяскравіших своїх передвиборчих (під час президентської кампанії) промов: "Посадіть її (Клінтон)... Якщо б я скоїв одну десяту того, що зробила вона, я б сьогодні сидів у в'язниці", – зазначає історик.
Фельштинський пише, що "Флінн, безумовно, скоїв одну десяту частину злочинів Клінтон: за гроші Путіна він став на шлях державної зради, будучи розвідником і генералом американської армії".
"Обговорювати питання про зняття санкцій з Росії, запроваджених після російського вторгнення в Україну, Флінн, звісно ж, права не мав. (А що ще обговорювалося, ми дізнаємося тільки після допитів Флінна.) Отже, перший період президентства Трампа закінчився – того дня, коли змушений був подати у відставку агент Кремля генерал Флінн", – наголосив він.
На думку історика, "те, що Флінн є агентом Кремля, зрозуміло тепер уже абсолютно всім".
"Докази цього ще не надані й, можливо, не будуть наданими ніколи. А, можливо, й будуть. Це значення насправді не має зараз. Важливо те, що, як ми бачили з останньої прес-конференції Трампа та подальших після неї дебатів у ЗМІ, немає слів, яких тепер не можна вимовляти під час обговорення теми втручання Росії у внутрішні справи США. Члени Конгресу та Сенату говорять вже і про імпічмент, і про зраду інтересів країни, і про зраду... Я розумію, що це говорять демократи, а не республіканці, хоча про зраду і запроданство говорять вже і деякі республіканці", – уточнює він.
За словами Фельштинського, "відмовившись від політкоректности і банальної ввічливості у суперечках, Трамп відкрив шлюз, з якого потоки вихлюпуються тепер на нього самого: з Трампом починають розмовляти тією самою мовою, якою почав з усіма розмовляти він сам".
"Хвиля, яка набігла на нього, ніколи вже не спаде. Майкла Флінна і співпрацю з Путіним йому будуть згадувати весь його президентський термін, тому що це перший очевидний прокол в трамповсько-путінській угоді, який виліз тепер на поверхню і став надбанням громадськості. Наступним на черзі буде Рекс Тіллерсон, за діями якого зараз будуть стежити тисячі уважних і впливових очей. І як тільки він зробить помилку, як і Флінн, Трамп буде змушений позбутися Тіллерсона і залишиться з Путіним один на один – без пропутінських посланців, посередників, зв'язкових і кур'єрів", – підсумував історик.
У січні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідуються телефонні дзвінки Флінна послу Росії в США Сергію Кисляку, вчинені в кінці грудня 2016 року. Відомо, що в день введення додаткових санкцій відносно Кремля 29 грудня зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.
Предметом дізнання є також більш ранні контакти радника глави Білого дому з російськими офіційними особами.
15 січня, посилаючись на слова Флінна, віце-президент Майк Пенс сказав в інтерв'ю Fox News, що бесіда генерала з Кисляком не стосувалася питання санкцій.
Проте 10 лютого видання The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював з Кисляком зняття санкцій з РФ.
13 лютого Флінн пішов у відставку. За словами прес-секретаря Білого дому Шона Спайсера, причиною відходу стала "втрата довіри" з боку президента.
Виконувачем обов'язків радника Трампа з нацбезпеки став генерал у відставці Джозеф Кіт Келлог.