Фесенко: Путін програв вибори у Франції та тепер намагається взяти реванш, граючи на амбіціях Макрона
Російський президент Володимир Путін намагався використати зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном, щоб "запудрити йому мізки", заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.
Президенту Франції Еммануелю Макрону, як і іншим західним лідерам, не вдасться істотно вплинути на російського президента Володимира Путіна, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Путіна не змогли приборкати американці, Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель. – "ГОРДОН") і колективна позиція Заходу. Це не тому, що він такий великий, жахливий і могутній. Річ в іншому: Росія – ядерна держава, тому можливості реагування Заходу обмежені. Воювати з РФ ніхто не буде, оскільки це занадто небезпечно. Ефект санкцій теж обмежений. Це в нас багато людей помилково думає, що санкціями Москву можна до чогось примусити. Ні, це ілюзія. Звичайно, санкції послабили Росію та допомагають її стримувати. Але примушувати її до тієї чи іншої дії за допомогою санкцій не вийде. Тому не треба думати, що той же Макрон зможе приборкати Путіна. Тут персоналії нічого не вирішують", – зазначив політолог.
На його думку, під час зустрічі в Парижі Путін намагався знайти точки дотику з Макроном.
"Макрон – молодий і недосвідчений політик. І не треба думати, що ця зустріч – це спроба Макрона приборкати Путіна. Я би сказав, навпаки. Зустріч у Парижі – це спроба Путіна причарувати Макрона та запудрити йому мізки. Якщо висловлюватися професійними термінами Путіна, він спробував узяти Макрона в розробку. Завербувати його російський президент навряд чи зможе, оскільки це занадто небезпечно. На виборах у Франції Москва робила ставку на інших кандидатів, тому тепер вони вживають контрдій. Тобто Путін програв вибори у Франції та тепер намагається взяти реванш, граючи на амбіціях Макрона", – підкреслив Фесенко.
За його словами, Путін намагався переконати французьку сторону в тому, що Росія зацікавлена у дружніх стосунках із ними.
"Був дуже показовий момент на прес-конференції, коли Путіна запитали про антиросійські санкції. І він звернувся не до Макрона, а до французького суспільства: мовляв, виступайте проти санкцій! Тобто меседж такий: Франція та Росія – це друзі, історичні партнери, тому не мають бути ворогами. І така позиція влаштовує Макрона, але це не означає, що завтра він стане другом Путіна та буде вести проросійську політику. Зовсім ні. Він буде дуже стриманий щодо Путіна та РФ", – заявив політолог.
Він акцентував на тому, що Макрон не довіряє Путіну.
"Річ у тому, що в Макрона сформувалася недовіра до Путіна. Він йому не вірить і побоюється. Це добре. На тій самій прес-конференції він чітко дав зрозуміти, чому не допустив російських пропагандистів у свій виборчий штаб. Однак із погляду кон'юнктури Макрону потрібно показати, що він готовий до спілкування з Путіним. Та й узагалі обидві сторони були зацікавлені в цих переговорах. Але якого-небудь результату вони дати не могли. Ця зустріч – знайомство, перевірка на міцність. Її потрібно розглядати як прелюдію для майбутніх відносин. Однак потрібно розуміти, що в обох президентів різні інтереси та недовіра один до одного", – резюмував Фесенко.
29 травня Макрон і Путін провели зустріч у Версалі. На прес-конференції після переговорів лідер Франції не виключив посилення економічних санкцій щодо Росії в разі ескалації конфлікту на Донбасі.
"Ми провели прямий, відвертий обмін думками. Я сказав усе, що думав, президенту Путіну. Є розбіжності, які нас розділяють. Є бачення, як будувати спільні дії. Якщо в нас не буде відкритого, щирого діалогу, то в нас не буде прогресу ні щодо українського питання, ні щодо сирійського питання", – написав у Facebook Макрон, коментуючи зустріч із Путіним.