Франція заповнила газові сховища на 80%
За словами міністерки, заповнити сховища на 100% країна зможе до 1 листопада, що було метою уряду.
Паньє-Рюнаше уточнила, що Франції доведеться скоротити споживання викопного палива, зокрема використовувати менше природного газу найближчими роками.
Контекст:
Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу, а також Євросоюз ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти та газу та шукати їм альтернативу.
У червні 2022 року російський "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" – до 40% від проєктної потужності. Він пояснив це невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту в Канаді. Після того як прохання повернути відремонтовану турбіну затвердили, турбіну, за інформацією ЗМІ, відправили до РФ, але вона "застрягла" в Німеччині, оскільки Москва не дала згоди на подальше транспортування. 25 липня "Газпром" оголосив, що зупиняє ще одну турбіну Siemens на компресорній станції "Портова" та постачання газу газопроводом "Північний потік" скорочують до 20% від потужності трубопроводу, вони становитимуть не більше ніж 33 млн м&³3; на добу.
Генеральний директор компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон пояснив, що для нарощування обсягів постачання газу до Європи у РФ є всі можливості. За його словами, навіть після повернення турбіни "Газпром" знайде привід і надалі скорочувати постачання газу до ЄС.
У липні представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що ЄС знизив газову залежність від Росії вдвічі.