ФРН прийняла вже понад 1 тис росіян, які заявили, що вони проти війни в Україні

Росіянам видали 510 шенгенських віз із дозволом на короткострокове перебування у ФРН
Фото: bmi.bund.de
Німеччина надала притулок 1149 росіянам від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це 31 січня повідомляє DW із посиланням на дані міністерства внутрішніх справ ФРН.

Ідеться про тих громадян РФ, які заявили про загрозу "особливо сильного ризику" через боротьбу за права людини або незгоду з розв'язаною в Україні війною.

Це опозиціонери, журналісти й активісти правозахисного руху. Їм надають прихисток на основі ст. 22 закону про право на проживання Німеччини, згідно з яким посвідку на проживання можуть надати з "термінових гуманітарних причин".

За даними німецьких дипломатичних представництв, від початку війни в Україні росіянам із групи ризику видали 510 шенгенських віз із дозволом на короткострокове перебування у ФРН. Водночас Федеральне відомство у справах міграції та біженців ще остаточно не затвердило порядку надання прихистку росіянам, які перебувають під загрозою.

"У відповіді МВС на офіційний запит фракції Лівої партії в Бундестазі повідомляють, що за період із березня до листопада 2022 року 69 громадянам РФ надали міжнародний захист. Конкретних причин надання їм прихистку не наведено, тому незрозуміло, чи йдеться тут про ухилянтів від участі у війні", – пише DW.

За оцінками німецького гуманітарного об'єднання Connection, яке захищає права дезертирів з інших країн, від початку війни проти України до Західної Європи втекло з Росії приблизно 150 тис. чоловіків призовного віку.

22 вересня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заявила, що за певних обставин ФРН готова прийняти дезертирів із російської армії, а також противників путінського режиму.

"Зазвичай дезертирам, яким загрожують жорстокі репресії, надають у Німеччині міжнародний захист", зауважила вона.

Контекст:

21 вересня 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів Путіну про її завершення.

20 вересня, коли звернення Путіна тільки анонсували, у російському сегменті Google зросла кількість запитів про те, як виїхати з РФ або дістати відтермінування від армії, а наступного дня, уже після оголошення Путіним про мобілізацію, у кілька разів зросли ціни на авіаквитки з РФ.

На автомобільних КПП на кордоні Росії з низкою країн виникли затори через велику кількість охочих виїхати. Зокрема, великі скупчення машин фіксують на кордоні з Фінляндією, Монголією, Казахстаном, Грузією.

Мобілізовані росіяни заявляють, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки.

7 грудня президент РФ заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Він уточнив, що 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. спрямували в зону бойових дій в Україні.