ФСБ запропонувала російському журналістові Сафронову визнати провину в обмін на розмову з матір'ю. Йому не дають спілкуватися з нею вже майже рік

Сафронов від пропозиції ФСБ відмовився, але обіцяв, що слідчому цього не пробачить
Фото: ЕРА
Колишньому російському журналістові, раднику голови "Роскосмосу" Іванові Сафронову, який перебуває в СІЗО за обвинуваченням у державній зраді, слідчі пропонували піти на угоду зі слідством в обмін на дзвінок матері. Про це "Открытым медиа" повідомив адвокат Сафронова Дмитро Катчев.

За словами адвоката, пропозиція журналісту надійшла від слідчого ФСБ з особливо важливих справ полковника юстиції Олександра Чабана, який знає, яким важливим є для Сафронова спілкування з матір'ю.

Слідчий під час чергового допиту запропонував Сафронову піти на контакт зі слідством. Як "бонус за відкриту розмову" він обіцяв дозволити зателефонувати матері з кабінету слідчого і поговорити з нею.

Сафронов відмовився від пропозиції, додавши, що він цього Чабану не пробачить.

"До арешту він телефонував мамі чотири-п'ять разів щодня. Я не знаю нікого, хто так часто спілкувався б зі своїми батьками", – зауважив Катчев. За його словами, кожну зустріч із командою захисників Сафронов починає із запитання про матір, якої не бачив майже рік, – вона є свідком у справі, тому їм заборонено спілкуватися.

У жовтні 2020 року слідчий Чабан відмовив Сафронову зателефонувати матері в її день народження, повідомляв адвокат Іван Павлов. Заборону мотивував тим, що обвинувачений "може використати розмову для прихованого обміну інформацією, виконання інших розвідувальних завдань іноземної спецслужби, спрямованих проти безпеки Російської Федерації та для протидії слідству".

Захисники Сафронова вважають, що його намагаються схилити до досудової угоди. За словами Катчева, приблизно 80% кримінальних справ про держзраду в слідчому управлінні ФСБ закінчують досудовими угодами.

Контекст:

Сафронова затримали вранці 7 липня 2020 року в Москві. У ФСБ Росії його звинуватили в роботі на "одну зі спецслужб НАТО".

За версією слідства, Сафронов 2017 року, за п'ять років після вербування, "через інтернет передав розвідці Чехії секретні відомості про військову співпрацю Росії з близькосхідною та африканською країнами". Розвідка Чехії, за версією обвинувачення, діяла під керівництвом США. У міністерстві закордонних справ Чехії відмовилися коментувати цю інформацію.

Увечері Лефортовський суд Москви заарештував Сафронова до 6 вересня. Радник голови "Роскосмосу" вважає, що його переслідують за журналістську діяльність.

Адвокати Сафронова заявляли, що відмовилися підписувати документ про нерозголошення даних слідства.

13 липня 2020 року Сафронова обвинуватили в державній зраді. Від угоди зі слідством він відмовився.