Фукуяма назвав три складники ефективної боротьби з пандемією COVID-19
Американський філософ Френсіс Фукуяма назвав пандемію коронавірусної інфекції політичним експериментом, у якому суспільства одержують різний ефект.
Політичний устрій та рівень демократичності держав не впливають на їхню успішність у боротьбі з пандемією коронавірусної інфекції. Про це розповів професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма в інтерв'ю LIGA.net, яке опубліковано 30 жовтня.
"Цю ситуацію можна вважати чимось на зразок політичного експерименту, який демонструє, як різні суспільства поводяться, зіткнувшись із пандемією. Але я не думаю, що все залежить від політичного устрою та рівня демократичності держави. Ми бачимо приклад автократичного Китаю, який виразно успішно впорався з поширенням вірусу. З іншого боку, є приклади успіху й у демократичному таборі: Південна Корея, Німеччина, Тайвань", – зазначив філософ.
На його думку, на успішність боротьби впливає три чинники.
"Перше – дієздатність держави. Ідеться про наявність ресурсів для того, щоб у вас було достатньо лікарів, клінік і медпрацівників, які перебувають на передовій боротьби із хворобою. Друге – довіра. Тут я б виділив два напрями. Ідеться про довіру громадян до уряду, коли люди носять маски і залишаються вдома, якщо влада просить про це. Також важлива довіра одне до одного: це дуже складна ситуація, люди як ніколи потребують взаємної підтримки", – підкреслив Фукуяма.
Третій чинник, за його словами, – правильні лідери.
"Думаю, що керівники держави, які не сприймають пандемію всерйоз, – це справжня катастрофа для суспільства. Ви можете бути добре підготовленими і мати професіоналів на чолі системи охорони здоров'я, але все здатні зруйнувати неправильні вказівки вищого керівництва. Гарний приклад у цьому сенсі – США, де національний лідер спочатку не приймав загрозу, що в підсумку стало проблемою", – вважає професор.
За даними Американського університету Джонса Гопкінса, кількість випадків коронавірусної інфекції COVID-19 у світі станом на 30 жовтня становила 45 млн 300 тис., померло 1 млн 184 тис., видужало 30 млн 380 тис. осіб.
США посідають перше місце у світі за поширенням COVID-19. У країні виявлено 8,9 млн хворих, 229 тис. людей померли, 3,55 млн – видужали.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.