Ганапольський: Росія принижена. Акція із запуском літачків на підтримку Telegram – це вишенька на торті

Ганапольський: Російська система зашкарубла, абсурдна, яка не розуміє, що таке ключі від Telegram. І це дозволяє з неї знущатися
Фото: Andro Tbiliseli / Facebook

Протистояння власника Telegram Павла Дурова і російської державної машини поставило російську владу "у становище зі спущеними штанами і на колінах", вважає журналіст Матвій Ганапольський.

Боротьба власника Telegram Павла Дурова проти президента Росії Володимира Путіна продемонструвала неповноцінність російської держави. Таку думку висловив журналіст Матвій Ганапольський в ефірі "Эха Москвы".

"Дві людини. За однією  армія, ФСБ, Слідчий комітет, Генеральна прокуратура, прапорщики  мільйон. І ось вся ця орда, вона виявилася марною, бо новий світ. Та тому що в цьому світі є умовний Путін. Чому умовний? Тому що за ним стоять якісь програмісти, якісь депутати, які придумують блокування  усе це світогляд ХХ століття. І один чоловік, який сидячи в гамаку або на конячці, натискає на одну кнопку, і відбувається битва",  розповів він.

Журналіст зазначив, що майбутнє, яке вже стало справжнім, поставило "у становище зі спущеними штанами і на колінах" цілу країну.

"Росія принижена. Російське держава, російська система зашкарубла, абсурдна, яка не розуміє, що таке ключі від Telegram. І це дозволяє йому знущатися, надсилаючи їм фотографію з ключами, і ось сьогоднішня його акція – запускати звичайні літачки  це, я вважаю, вишенька на торті приниження російського зашкарублого старого, непридатного для життя апарату", – заявив він.

На думку Ганапольського, Дуров показав неповноцінність "управлінської машини" російської держави.

"Це змогла зробити одна людина. Він молодець", – підсумував він.

16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території Росії. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Власник Telegram Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій користувачів. При цьому він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інші організації, що мали доступ до тих самих серверів, уточнювало "Радіо Свобода".

19 квітня Дуров повідомив, що Telegram продовжує залишатися доступним російським користувачам. Він також подякував тим, хто "бере участь у цифровому опорі".

22 квітня Роскомнагляд заблокував низку IP-адреси компанії Google.