Газпром оголосив форс-мажор щодо постачання газу до Європи через "Північний потік"

"Газпром" стверджує, що не може виконати зобов'язання щодо постачання через "надзвичайні" обставини, які не залежать від нього
Фото: ЕРА

Російський експортер газу "Газпром" повідомив про форс-мажор через постачання щонайменше одного великого споживача в Європі, повідомив Reuters. За словами неназваного джерела агентства, ідеться про прокачування газу "Північним потоком" – основним маршрутом постачань до Німеччини.


Агентство ознайомилося із повідомленням, датованим 14 липня. У ньому йдеться, що "Газпром" не може виконати свої зобов'язання щодо постачання через "надзвичайні" обставини, які не залежать від нього, пише Reuters.

Російська компанія не дала коментарів стосовно цього питання.

Автори повідомлення припускають, що те, що відбувається, призведе до чергового витку ескалації напруженості між Росією та Заходом через російське вторгнення в Україну.

Газопровід "Північний потік" 11 липня закрили для проведення планових профілактичних робіт. Зупиненню  газопроводу передувало різке зниження обсягів прокачування ним газу з боку Росії – до 40% від проєктної потужності.

Контекст:

Із 16 червня 2022 року російський "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" до 67 млн м&³3; на добу. Він пояснив це "невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів з ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу ГПА та виявленими технічними несправностями двигунів".

7 липня міністр економіки Німеччини Роберт Габек попросив Канаду якнайшвидше повернути турбіну, яка зараз на ремонті. 9 липня уряд Канади задовольнив прохання Німеччини. Це рішення підтримали США та країни ЄС.

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення неприпустимим винятком із санкцій.

Генеральний директор компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон пояснив, що для нарощування обсягів постачання газу до Європи у РФ є всі можливості. За його словами, навіть після повернення турбіни "Газпром" знайде привід і надалі скорочувати постачання до ЄС.