Гейтс заявив, що пандемія коронавірусу закінчиться у 2022 році
До початку 2021 року вакцину проти коронавірусу буде схвалено, у разі її повсюдного застосування знадобиться ще рік, щоб повністю зупинити пандемію. Таку думку висловив американський бізнесмен і філантроп Білл Гейтс.
Пандемія COVID-19 не буде нескінченною, є підстави вважати, що вона повністю припиниться у 2022 році. Про це 20 вересня в ефірі телеканала Fox News заявив творець компанії Microsoft, американський підприємець, громадський діяч і філантроп Білл Гейтс.
За його словами, підставою для оптимізму є робота провідних фармацевтичних компаній, які залучили найкращих фахівців до створення вакцини.
Гейтс очікує, що вакцину схвалять до початку 2021 року, тоді до наступного літа США "повернуться в нормальне русло".
Подальший розвиток подій, на його думку, залежить від того, як Штати допомагатимуть біднішим країнам подолати кризу. Тільки придушення хвороби в усьому світі може гарантувати, що пандемія постійно не повертатиметься в Америку, сказав підприємець.
У серпні Гейтс припустив, що багаті країни поборють пандемію коронавірусу в першій половині наступного року завдяки "тимчасовій" вакцині.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 31 компанія, яка розробляє вакцини проти коронавірусу, вже перейшла до клінічних випробувань на людях. Протягом восьми місяців після початку пандемії коронавірусу у світі розробляють понад 200 потенційних вакцин проти COVID-19, розповів гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.
Президент США Дональд Трамп 15 вересня припустив, що кампанія з вакцинації в країні почнеться в середині жовтня. 18 вересня він заявив, що кожен американець дістане доступ до вакцини проти COVID-19 до квітня 2021 року. Водночас американської вакцини ще не схвалило Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.
За даними Університету Джонса Гопкінса, США посідають перше місце у світі за кількістю інфікованих коронавірусом (6,79 млн), а також за кількістю летальних випадків (199 тис.).