Генасамблея ООН ухвалила російську резолюцію про "боротьбу з героїзацією нацизму". Кислиця відповів, що Україна "не дозволить ґвалтівникам читати лекції, як боротися зі зґвалтуваннями"
Резолюцію ухвалили 120 голосами "за". Проти голосували 50 країн, серед яких Україна, США, Франція, Японія та інші. Ще 10 країн утрималися від голосування.
У проєкт резолюції увійшла поправка, в якій ідеться про спроби Москви виправдати своє військове вторгнення в Україну викоріненням неонацизму.
"[Генасамблея ООН] із тривогою зазначає, що Російська Федерація намагається виправдати свою територіальну агресію проти України уявним приводом викорінення неонацизму, і наголошує, що використання неонацизму як привід для виправдання територіальної агресії серйозно підриває справжні спроби боротьби з неонацизмом", – ідеться в тексті поправки.
"Тому ми не дозволяємо ґвалтівникам читати нам лекції про те, як боротися зі зґвалтуванням", – сказав постпред України Сергій Кислиця, коментуючи цю поправку.
Він додав, що під час російського вторгнення в Україну солдати РФ розстрілювали мирних жителів у імпровізованих місцях ув'язнення, інших – страчували на місці, навіть якщо жертва чітко продемонструвала, що не становить загрози, наприклад, піднявши руки вгору.
"Це фашизм сьогодення, прославлення фашизму і нацизму, які чинить Російська Федерація, і те, що міжнародна спільнота має зупинити", – цитує його "Укрінформ".
Представник Росії, зі свого боку, заявив, що РФ не приймає цієї поправки. Німеччину, Японію й Італію, які голосували проти резолюції, він звинуватив у "богохульстві щодо жертв німецького нацизму, італійського фашизму і японського мілітаризму".
Контекст:
Росія з 2005 року щороку ставить на голосування у Генасамблеї ООН резолюцію щодо боротьби з "героїзацією нацизму". Прессекретар міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби Георгій Тихий зазначав, що тексти цих резолюцій завжди були російськими маніпуляціями, а тому Україна і США регулярно голосували проти.