Генерал США про погрози Путіна: Вони не знають, де розміщені наші підводні човни, які здатні знищити їхню країну
США готові до всіх погроз із боку Росії, заявив глава Стратегічного командування збройних сил США, генерал Джон Гайтен, коментуючи заяву російського президента Володимира Путіна про створення нової зброї.
У Пентагоні заявили, що США здатні відповісти Москві на будь-яку загрозу. Про це йшлося 7 березня під час бюджетних слухань у комітеті Палати представників збройних сил, повідомляє українська служба "Голосу Америки".
"Ми готові до всіх наявних загроз, і ніхто не повинен сумніватися у цьому", – заявив глава Стратегічного командування збройних сил США генерал Джон Гайтен, коментуючи нещодавню заяву російського президента Володимира Путіна про нові озброєння.
"Вони не можуть нічого зробити, окрім масивної атаки проти нашої країни, на яку ми не змогли б відповісти. До речі, вони не знають, де розміщені наші підводні човни, а вони здатні знищити їхню країну, якщо ми підемо цим курсом", – додав Гайтен.
Зі свого боку, заступник міністра оборони США з політичних питань Джон Руд зазначив, що заяви Путіна "хоча й не стали несподіванкою, але все ж викликали розчарування".
"Ми стурбовані деякими положеннями доктрини, яку поширює Росія, розмовами про ранню ескалацію, посиленням ролі ядерних засобів у конфлікті", – зазначив Руд.
Він відкинув заяви Кремля, що нові ядерні озброєння розробляють через відмову Вашингтона дотримуватися попередніх угод у сфері контролю над озброєннями.
"Сполучені Штати продовжують залишатися вірними нашим зобов'язанням у сфері контролю над озброєннями. На жаль, попередня практика Російської Федерації в тому, що стосується дотримання нею міжнародних зобов'язань у сфері контролю над озброєннями, залишає бажати кращого", – додав заступник міністра.
1 березня 2018 року під час звернення до Федеральних зборів Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, який "не має світових аналогів", дістав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року розпочав "дослідно-бойове чергування".
Також, за словами глави Кремля, уже почали серійне виробництво нового ракетного комплексу "Авангард" і проводять випробування важкої міжконтинентальної ракети "Сармат", яку обладнають "широким спектром ядерних боєприпасів".
Президент РФ розповів про розроблення крилатої ракети з ядерною енергоустановкою і "практично необмеженою дальністю польоту", яка поки не має назви, але яку було перевірено на полігоні наприкінці 2017 року.
Під час виступу Путіна продемонстрували відео з пробними запусками ракет і анімаційні ролики з моделюванням ураження умовних цілей.
У Білому домі і Пентагоні запевнили, що заздалегідь знали про вказані розроблення і цілком підготовлені для захисту від будь-яких загроз. Прес-секретар Державного департаменту США Гізер Ноєрт зазначила, що РФ порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності з 2014 року.