Генштаб Білорусі порекомендував "не жартувати з армією країни"
Усі білоруські військові віддані своїй батьківщині, розуміють завдання, які стоять перед ними, і готові захищати країну, заявив начальник Головного оперативного управління Генштабу збройних сил Білорусі генерал-майор Павло Муравейко.
В армії Білорусі сказали, що не допустять провокацій, і порекомендували "не жартувати" зі збройними силами Білорусі. Про це заявив начальник Головного оперативного управління Генштабу генерал-майор Павло Муравейко в ефірі телеканала "Беларусь-1".
"Прапорщики, сержанти, солдати, старшини – вони всі віддані своїй батьківщині. Однозначно розуміють завдання, які стоять перед ними, і готові виконувати свої завдання щодо захисту Білорусі. Тому я не рекомендував би комусь жартувати сьогодні з білоруською армією, тому що потенціал, який вона має, доволі високий, і жодних провокацій проти нашої держави ми не допустимо", – заявив він.
Про силову підтримку Білорусі 27 серпня говорив президент Росії Володимир Путін. За його словами, у Росії на прохання чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка сформували резерв із силовиків для допомоги білоруській владі. 31 серпня прессекретар президента Володимира Путіна Росії Дмитро Пєсков підкреслив, що наразі про використання цього резерву не йдеться.
30 серпня депутатка петербурзького муніципального утворення "Смольнинское" Діана Сіра опублікувала відео, на якому люди в чорній формі без розпізнавальних знаків (імовірно, співробітники ОМОН Росгвардії) виносять з автомобілів поклажу і щити. Відео знято на набережній каналу Грибоєдова, де розташована база ОМОН.
Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які тривали з 4-го до 9 серпня, сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали понад 7 тис. демонстрантів (багатьох із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
У Мінську та інших містах Білорусі 30 серпня відбулися масові протести. У столиці протестувальники підійшли до Палацу незалежності привітати Лукашенка із 66-річчям. Протестувальники принесли президенту "подарунки", зокрема чорну труну з вінками і картонного таргана. Уранці у столицю силовики стягнули військову техніку.
На акціях протесту в Білорусі 30 серпня затримали 140 осіб. За даними правозахисників, серед затриманих були неповнолітні й один громадянин Росії.
Високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ані вільними, ані справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників.