"Гігантський стрибок у науці про Сонце". Зонд NASA "доторкнувся" до зірки. Відео
Уперше в історії людства космічний корабель доторкнувся до Сонця. Зонд Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) Parker Solar Probe пролетів через верхні шари атмосфери Сонця – корону – і зібрав там частинки та магнітні поля. Про це 14 грудня повідомили на офіційному сайті агентства.
У NASA цю подію називають "гігантським стрибком у сонячній науці", який допоможе вченим дістати важливу інформацію про найближчу до Землі зірку та її вплив на Сонячну систему.
"Дотик до Сонця за допомогою сонячного зонда Parker Solar Probe – це монументальний момент для науки про Сонце і воістину видатний подвиг. Усе, що ми дізнаємося про нашу зірку, також допоможе нам дістати більше інформації про зірки в решті Всесвіту", – сказав Томас Зурбухен, помічник адміністратора управління наукової місії у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.
На відміну від Землі, у Сонця немає твердої поверхні, говорять учені.
"Це величезний м'яч із гарячої плазми, який утримує власна гравітація", – ідеться у відео про політ зонда NASA до Сонця.
Перегріта атмосфера Сонця складається із сонячного матеріалу, пов'язаного із зіркою гравітацією та магнітними силами. У міру того, як тепло і тиск, підвищуючись, відштовхують цей матеріал від Сонця, він досягає точки, у якій гравітаційне і магнітне поля занадто слабкі, щоб його утримати, ідеться в повідомленні NASA.
Ця точка, відома як критична поверхня Альфвена, є закінченням сонячної атмосфери та початком сонячного вітру. Сонячний матеріал, у якого є енергія, щоб перетнути цей кордон, стає сонячним вітром, котрий забирає із собою магнітне поле Сонця, коли воно рухається через сонячну систему, до Землі та за її межі, зазначають в агентстві.
Контекст:
Parker Solar Probe – це автоматичний космічний апарат NASA для дослідження зовнішньої корони Сонця. Уперше ракету-носій Delta IV із зондом Parker Solar Probe для вивчення зірки NASA запустило 12 серпня 2018 року.