Глава MI6 закликав незадоволених режимом Путіна росіян співпрацювати з британською розвідкою
"Сьогодні є багато росіян, які мовчки вражені виглядом своїх збройних сил, котрі стирають із лиця землі українські міста, виганяють безневинні сім'ї з їхніх будинків і викрадають тисячі дітей. Вони із жахом спостерігають, як їхні солдати плюндрують споріднену країну", – сказав він.
Мур зазначив, що у глибині душі частина росіян розуміє, що причини для агресії РФ проти України, які озвучив президент країни-агресора Володимир Путін, сфальсифіковані. Він закликав таких громадян Росії "поділитися секретами з MI6".
У відповідь на заклик Мура офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова нагадала про долю колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, який співпрацював із Великобританією і якого 2018 року отруїли в Солсбері разом із його дочкою Юлією. Припускають, що замах на Скрипаля за допомогою бойової отруйної речовини "Новачок" організувало Головне управління Генштабу ЗС РФ (колишнє ГРУ).
Контекст:
Скрипаля та його доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня 2018 року. Пізніше обоє вийшли із критичного стану.
Британське слідство з'ясувало, що під час замаху використали розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Правоохоронці вважають, що речовину нанесли на ручку вхідних дверей будинку, у якому жив Скрипаль.
У вересні 2018 року у прокуратурі Великобританії назвали прізвища підозрюваних у нападі на Скрипалів – це росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. Тодішня прем'єр-міністерка країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами Головного розвідувального управління, яке підпорядковується міністерству оборони Росії. Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що дійсно були в Солсбері в березні, але їздили туди суто на екскурсію. Свою причетність до отруєння і роботи на ГРУ вони заперечували.
У розслідуванні групи Bellingcat і The Insider стверджували, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник Головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга. Також було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з якими справжнє ім'я Петрова – Олександр Мішкін. Він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова.
В Англії також було отруєно іншого відомого російського ексрозвідника, який співпрацював із британськими спецслужбами, – Олександра Литвиненка. Він помер у лондонській лікарні 23 листопада 2006 року внаслідок отруєння радіоактивним полонієм-210.
21 січня 2016 року Високий суд Лондона оприлюднив висновок, що вбивство Литвиненка, "імовірно", санкціонували Микола Патрушев, який у 2006 році очолював ФСБ, а також президент РФ Володимир Путін. Виконавцями вбивства визнали депутата Держдуми РФ Андрія Лугового й бізнесмена Дмитра Ковтуна, які, за версією слідства, підсипали полоній у чай Литвиненку.