Глава МЗС Латвії про протести РФ проти латиської мови в російських школах країни: Хай подивляться на себе
Діти в Латвії після обов'язкового переходу шкіл на латиську мову "будуть у виграші" та одержать більше шансів на ринку праці, якщо будуть знати кілька мов, зазначив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.
Реформа освіти – внутрішнє питання Латвії, і РФ не має права вказувати, як її проводити. Про це в інтерв'ю Delfi, яке вийшло 11 квітня, заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.
"Нехай подивляться на себе", – заявив міністр.
Рінкевичс уважає, що діти в країні після обов'язкового переходу шкіл на латиську мову "будуть у виграші" та одержать більше шансів на ринку праці, якщо будуть знати кілька мов.
Він додав, що у спробах Росії тиснути на Латвію через тему російськомовних шкіл немає нічого нового, але Латвія їх категорично відкидає.
22 березня Сейм Латвії ухвалив поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою. Планують, що перехід завершиться у 2021/2022 навчальному році.
Загалом у Латвії діє 168 початкових і 108 середніх шкіл, де навчання проводять російською мовою.
Водночас, за даними міносвіти, із 2009-го до 2016 року частка учнів, які складали випускні іспити латиською мовою, зросла з 60% до 85%.
Міністерство закордонних справ РФ засудило поправки до латвійського закону про освіту.
2 квітня президент Латвії Раймондс Вейоніс затвердив реформу.
Мер Риги Ніл Ушаков пообіцяв оскаржити закон у Конституційному суді.