Глава МЗС Німеччини пригрозив Білорусі санкціями через дії Лукашенка
Німеччина не визнає вибори в Білорусі і чекає від президента країни Олександра Лукашенка переговорів з опозицією і повторення виборів. Якщо Лукашенко цього не зробить, підуть подальші санкції, заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.
Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас пригрозив президенту Білорусі Олександрові Лукашенку подальшим посиленням санкцій. Про це він сказав у коментарі німецькій газеті Bild am Sonntag 5 вересня.
За його словами, Німеччина, будучи членом Європейського союзу, не визнає виборів у Білорусі. Міністр дав зрозуміти, що чекає від Лукашенка переговорів з опозицією в Мінську і повторення виборів.
Якщо Лукашенко не відреагує, підуть подальші санкції, сказав Маас.
Він додав, що Лукашенко негайно має припинити саджати у в'язницю і жорстоко поводитися з демонстрантами, а також поважати права людини і свободу преси.
Литва, Латвія та Естонія 31 серпня першими у світі ввели персональні санкції для влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави зробили персонами нон грата 30 білоруських чиновників, включно із президентом країни Олександром Лукашенком.
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікації виборів і насильство проти мітингувальників.
Україна ухвалить рішення про санкції проти Білорусі, коли обмеження введе ЄС, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Лукашенко погрожував відповіддю країнам, які ввели санкції проти Білорусі.
Масові акції протесту в Білорусі тривають від 9 серпня. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які тривали з 4-го до 9 серпня, сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано понад 7 тис. демонстрантів (багатьох із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло чотири учасники мітингів.
На акціях протесту в Білорусі 30 серпня затримали 173 людей. За даними правозахисників, серед затриманих були неповнолітні й один громадянин Росії. За останніми даними МВС країни, на протестах 4 вересня силовики затримали 41 людину. На акції студентів 5 вересня затримали ще приблизно 30 осіб, зокрема журналістів.
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ні вільними, ні справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників.