Глава МЗС Німеччини про фото Ердогана з Путіним: М'яко кажучи, це виклик
19 липня Ердоган та Путін приїхали до столиці Ірану, де зустрілися з Раїсі і, зокрема, зробили спільні фотографії.
"Те, що на цьому фото президент Туреччини, – м'яко кажучи, виклик", – заявила Бербок про знімок із Тегерана.
Вона нагадала, що Туреччина – країна – член НАТО, яка надає Україні "масовану військову підтримку" для протидії російському вторгненню.
"Ось чому ця фотографія для мене більш ніж незрозуміла, особливо з погляду члена НАТО", – пояснила міністерка.
Глава МЗС Німеччини додала, що "потрібно не лише дотримуватися міжнародних правил, а й вірити та відстоювати їх", і тому така важлива єдність із "цінними партнерами".
18 липня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Туреччина "веде складну гру з балансування", і в України є питання до політики країни.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні країни ввели проти Москви кілька пакетів санкцій. Туреччина, яка входить у НАТО, відмовилася підтримати обмежувальні заходи.
Окрім того, Анкара не голосувала на засіданні Всесвітньої туристичної організації ООН, під час якого із ВТО виключили Росію.
Ердоган неодноразово пропонував організувати зустріч президентів Володимира Путіна та Володимира Зеленського і бути посередником між владою України та Росії у мирних переговорах як до відкритого вторгнення РФ, так і після.
Туреччина також заявляла про готовність стати однією із країн – гарантів безпеки України після війни, але так, щоб самій не вступати у бойові дії.
Після зустрічі Ердогана з Путіним в Ірані у Стамбулі 22 липня відбулося підписання угод про розблокування морського експорту українського зерна. На заході були Ердоган та генсек ООН Антоніу Гутерріш. Один документ Туреччина та ООН підписали з Україною, інший – із Росією. Уже 23 липня Росія вдарила ракетами по Одеському морському торговельному порту – одному з трьох, які входять у домовленості.