Глава МЗС Німеччини виступила проти запуску "Північного потоку – 2"
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступила проти запуску російського газопроводу "Північний потік"– 2". Про це вона сказала в інтерв'ю Bild.
Відповідаючи на запитання, чи треба відновлювати роботу "Північного потоку – 2", Бербок наголосила, що російські газогони зараз – це не просто трубопроводи, а зброя у гібридній війні.
"Якщо [президент РФ Володимир] Путін не доправляє [газу] через "Північний потік – 1", чому він має доправляти через "Північний потік – 2"? "Північним потоком – 1" надходить недостатньо газу не тому, що трубопровід зламаний, а тому, що Путін цього не хоче", – заявила Бербок.
Міністерка назвала дешевий російський газ "самообманом", якому в Німеччині "мають покласти край".
"Можливо, ми заплатили не великими грошима, а нашою безпекою та незалежністю. А українці заплатили за це тисячами життів", – сказала вона.
Контекст:
"Північний потік – 2" – магістральний газопровід із Росії до Німеччини через Балтійське море. Його будівництво повністю завершили у вересні 2021 року.
22 лютого 2022 року влада Німеччини заявила, що зупинить сертифікацію "Північного потоку– 2". Таке рішення було ухвалено після того, як президент Росії Володимир Путін 21 лютого оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України. За словами заступниці держсекретаря США Вікторії Нуланд, "Північний потік – 2" зараз мертвий: "Це шматок металу на дні моря, я не думаю, що він колись оживе".
Від початку вторгнення Росії в Україну РФ скоротила постачання газу "Північним потоком" до 20% від потужності трубопроводу. Через це Європейська комісія, очікуючи складної зими, презентувала план енергонезалежності від постачання з Росії, який передбачає скорочення використання газу у країнах ЄС на 15% до наступної весни.
19 серпня Вольфганг Кубікі, віцеспікер німецького парламенту від Вільної демократичної партії, яка входить до складу керівної коаліції, заявив в інтерв'ю RND, що можна було б на якийсь час запустити "Північний потік – 2", щоб поповнити запаси газу. У німецькому політикумі цю пропозицію розкритикували.