Глава ЦРУ Помпео заявив, що у вибори у США може намагатися втручатися не тільки Росія
У вибори до Конгресу США, які пройдуть 2018 року, можуть спробувати втрутитися країни, які зацікавлені в підриві західної демократії, заявив директор ЦРУ Майк Помпео.
Глава ЦРУ Майк Помпео заявив про свою стурбованість у зв'язку з можливими спробами Росії вплинути на вибори до Конгресу США, які пройдуть 2018 року. Про це він заявив в інтерв'ю CBS News.
Відповідаючи на запитання журналіста, чи може РФ спробувати втрутитися в майбутні вибори, Помпео заявив, що в цьому може бути зацікавлена не тільки Росія.
"Вона робила це протягом десятиліть. Так, я стурбований спробами не тільки росіян, але й спробами інших країн. У нас багато ворогів, які хочуть послабити західну демократію", – підкреслив глава ЦРУ.
Він нагадав, що в його відомства "як частини команди із забезпечення американської національної безпеки" є функція – гарантувати безпеку американських виборів і їхню демократичність.
"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб зробити це. Тому ми будемо працювати проти росіян або тих, хто загрожує цьому результату", – додав Помпео.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію в зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
8 листопада республіканця Трампа було обрано президентом США.
10 грудня ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі звинувачення "непристойними".
В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться про те, що президент Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.
20 січня 2017 року Трамп офіційно вступив на посаду.
11 листопада президент США після зустрічі з Путіним заявив, що вірить його запевненням про те, що Росія не втручалася в американські вибори.
Розслідування можливих зв'язків між російським урядом і штабом Трампа міністерство юстиції США довірило колишньому директору Федерального бюро розслідувань Робертові Мюллеру.