Головреда російської "Новой газеты" притягнуть до відповідальності за статті
Головний редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов заявив, що впевнений у професіоналізмі співробітників. Два матеріали, через які його оштрафують, видалили із сайта видання на вимогу Роскомнагляду.
Видання "Новая газета" та його головного редактора Дмитра Муратова притягнуть до адміністративної відповідальності за статтею про фейкову інформацію. Про це повідомляє "Эхо Москвы" 3 серпня.
Ідеться про матеріал Олени Мілашиної про коронавірус у Чечні і про статтю Валерії Ширяєвої про коронавірус в одному з елітних військових підрозділів РФ, зазначено в повідомленні.
Обидва матеріали на вимогу Роскомнагляду видалили із сайта газети.
Муратов упевнений у професіоналізмі своїх співробітників, про це він сказав у коментарі "Эху". На його думку, закон про фейкову інформацію застосовують вибірково.
Дмитро Муратов – російський журналіст, засновник і видавець "Новой газеты", яка відома опозиційною спрямованістю і журналістськими розслідуваннями.
У березні 2019 року Держдума РФ ухвалила закони про блокування новин, визнаних фейковими, і про відповідальність за публічний вияв неповаги до влади.
Роскомнагляду надали право за санкцією Генеральної прокуратури РФ вимагати від власників сайтів видаляти новини, які вважатиме недостовірними. Генпрокуратура має право у позасудовому порядку блокувати недостовірні новини і штрафувати їх розповсюджувачів. Розмір штрафу становитиме від 30 тис. до 1,5 млн руб. (від $454 до $22,7 тис.). Також передбачено покарання у вигляді адміністративного арешту на строк до 15 діб.
Журналісти і письменники з об'єднань "Ассоциация "Свободное слово", "ПЕН-Москва" і "Санкт-Петербурзький ПЕН-клуб" 12 березня назвали ухвалення законів "відкритою декларацією про встановлення режиму прямої цензури" в Росії.