Голосування в Держдумі РФ щодо "ЛДНР" було сфальсифіковано: щонайменше двоє депутатів "підтримали" документ із лікарні
Зокрема, у Держдумі не було членів фракції КПРФ Геннадія Зюганова та Сергія Обухова.
Зюганов уже кілька днів перебуває у лікарні із симптомами ГРВІ, удень 15 лютого він казав російським ЗМІ, що досі лікується. Обухов у коментарі Telegram-каналу "Можем объяснить" заявив, що "лежать удома із COVID".
"Це рідкісний випадок, коли було підтримано ініціативу КПРФ, а не альтернативний проєкт "Единой России". Можливо, тому однопартійці (або апаратники) Зюганова трохи перестаралися, натискаючи на всі доступні їм кнопки", – іронізують автори пабліка.
Ч. 2 ст. 85 регламенту Держдуми РФ передбачає, що депутати мають голосувати особисто. "Дотримання вимоги щодо необхідності особистого голосування депутата [...] є обов'язковим", – ідеться в документі.
Контекст:
У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.
15 лютого 2022 року Держдумі надійшло звернення про визнання незаконних формувань "ЛНР" та "ДНР" як "незалежних республік", тепер його передадуть на розгляд президенту РФ Володимирові Путіну. У зверненні йдеться, що "в республіках побудовано демократичні органи й держави з усіма атрибутами легітимної влади", а "дії української влади цілком можна порівняти з геноцидом власного народу".
Путін, коментуючи звернення Держдуми, заявив: "Я виходитиму з того, що ми маємо зробити все для вирішення проблеми Донбасу, але зробити це все, насамперед виходячи з не до кінця реалізованих можливостей щодо виконання Мінських угод".
Українська влада заявила, що визнання окупаційних структур ОРДЛО матиме руйнівні наслідки для міжнародного правопорядку. У МЗС України наголосили, що в разі ухвалення це рішення не матиме жодних правових наслідків.