Голова Держкосмосу України не вірить, що Маск найближчими роками зможе відправити людей на Місяць або Марс
Багаторазове використання космічних ракет, яке впроваджує глава компанії SpaceX Ілон Маск, у нинішніх умовах економічно не вигідне, зазначив голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко.
Глава компаній SpaceX і Tesla, американський бізнесмен Ілон Маск не зможе найближчими роками реалізувати свої плани колонізації Місяця і Марса. Про це голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко заявив у інтерв'ю LB.ua, яке опублікували 1 березня.
"Через кілька років – не вірю. Через 10 років можуть бути спроби здійснити посадку, через 20 років пробудемо на Місяці місяць-два. А постійна станція там, скоріш за все, з'явиться років за 50", – зазначив він.
За словами Дегтяренка, з багаторазовим використанням ракет Маска "не все так однозначно".
"Якщо ракетні запуски здійснюються менше ніж 50 разів на рік, то від багаторазовості зиску майже немає. Це певною мірою "бульбашка", але Маск намагається створити ринок для великої кількості запусків у космос. Зараз він хоче створити супутникове угруповання з декількох тисяч космічних апаратів для швидкісного низькоорбітального інтернету. Це радикально збільшить кількість запусків. Тоді від багаторазових систем буде певний економічний зиск", – пояснив він.
За словами голови космічного Держагентства, для найбільш вантажопідйомної ракети-носія Falcon Heavy буде дуже важко знайти корисне навантаження.
"Європейська ракета "Аріан" має вантажопідйомність близько 10 тонн. Виявляється, що запускати на ній один супутник дуже дорого, доводиться шукати інший супутник. Пошуки дуже важкі, важко зводити між собою замовників. Falcon Heavy має вантажопідйомність утричі більшу. Тобто треба буде шукати не два, а шість–вісім космічних апаратів. А стільки на геостаціонарну орбіту не запускають навіть за квартал", – зазначив Дегтяренко.
Водночас він визнав, що запуском Falcon Heavy Маск відродив у людей мрію про польоти в космос.
"І це дуже-дуже добре. Цей поштовх відроджує нові мрії, перспективи, нові люди прийдуть у космічну галузь. Хтось буде створювати свій бізнес, набивати свої ґулі та йти вперед. Це прогрес", – резюмував Дегтяренко.
Маск заявляв, що хоче відправити космічних туристів на орбіту Місяця у 2018 році, а колонізувати Марс до 2022-го.
6 лютого 2018 року з космодрому в Космічному центрі імені Кеннеді у штаті Флорида стартувала надважка ракета-носій Falcon Heavy, розроблена для місячної та марсіанської місій і здатна нести до 63,8 тонни вантажу. Як корисне навантаження використовували електромобіль Tesla.