Google запустила свій бот, щоб конкурувати із ChatGPT. Що про нього відомо?
Компанія заявила, що Bard, який надає відповіді на текстові запитання, працюватиме окремо від пошукової системи Google. Це перший споживчий продукт штучного інтелекту від Google.
Запуск відбувся майже за чотири місяці після того, як компанія OpenAI, яку підтримує Microsoft, запустила ChatGPT і привернула до нього "увагу всього світу", зазначила газета.
Вихід ChatGPT спровокував поспіх в інших технологічних гігантів, пише FT. Крім Google, свій чат-бот запустив також лідер серед китайських пошукових систем – Baidu.
Bard на відміну від ChatGPT, чия база знань обмежується 2021 роком, має доступ до актуальної інформації в інтернеті та кнопку "Google it", яка відкриває пошук, зазначає ВВС.
У Google попередили, що їхній чат-бот може бути упередженим і надавати у відповідь на запитання користувачів дезінформацію – це пов'язано з тим, що він використовує актуальну інформацію з "реального світу", де є упередження, ідеться в матеріалі ВВС.
Старший директор із продуктів Google Джек Кравчик сказав BBC, що Bard – це "експеримент" і він сподівається, що люди використовуватимуть його як "стартовий майданчик для творчості".
Запуск Bard є надзвичайно обережним, вважає ВВС. Кравчик назвав підхід до запуску обдуманим.
Компанія обмежила доступ до Bard для людей віком до 18 років, поки йдеться про бета-доступ до нього (в Україні бот недоступний), додає Gizmodo.
Bard першого дня широкого доступу до нього, відповідаючи на запитання авторки й головної наукової співробітниці Microsoft Research Кейт Кроуфорд, заявив, що використовує відкриті джерела і в його навчальний датасет входить поштовий сервіс Gmail.
"Bard – це ранній експеримент, заснований на великих мовних моделях, і він припускатиметься помилок. Його не навчено на даних Gmail", – відповіли у Google. Це було б порушенням приватності користувачів у разі, якщо бот сказав правду, наголошує Appleinsider.
Контекст:
ChatGPT на території України (за винятком окупованої РФ) доступний із лютого.