Гордон: Не сумніваюся, що якщо північні корейці будуть вимахуватися, США їх бабахнуть ядерною зброєю. Нічого допомагати Росії знищувати українців G

Гордон: Трамп зустрічався з Кім Чен Ином, задобрював його, листи писав, але не подіяло це... А коли сказав Пентагон: "Будемо бомбити ядерною зброєю" – це подіє
Фото: Gordonua.com

Український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що останні заяви США щодо гарантій у сфері безпеки для Південної Кореї почують у Північній Кореї. Таку думку він висловив 31 січня під час YouTube-стриму з головною редакторкою видання Олесею Бацман.

На початку тижня Сеул відвідав міністр оборони США Ллойд Остін. Як зазначили американські ЗМІ, зокрема Reuters і NPR, Остін хотів запевнити свого головного союзника в Азії в ядерних зобов'язаннях на тлі зростання загроз із боку Північної Кореї. Під час пресконференції глава Пентагону сказав, що США чітко дотримуються розширених зобов'язань зі стримування, до яких входить "увесь спектр оборонних можливостей, зокрема звичайні, ядерні та протиракетні засоби оборони". ЗМІ розцінили цю заяву як натяк на те, що США готові застосувати навіть ядерну зброю у разі загроз для Південної Кореї.

Коментуючи заяву глави Пентагону, Гордон сказав, що вважає за краще не втручатися у справи інших країн доти, доки це не стосується України, і закликав звернути увагу на те, як по-різному живуть дві Кореї.

"Один народ і два світи: процвітання і щастя з одного боку – і злидні, тоталітаризм жахливий, зашуганість, заляканість [з іншого]. Подивися, як вони [у Північній Кореї реагують], коли їхній лідер, цей товстун Кім Чен Ин, з'являється. Екстаз, божевілля! Але я не лізу в їхні внутрішні справи. Мені це, переважно, по барабану. Якщо народу Північної Кореї подобається так жити – це їхнє право. Не лізу доти, доки північнокорейський лідер не заявляє, що допомагатиме Росії. А вони, з огляду на все, допомагають Росії: дають Росії ракети. Ці ж дурні царя небесного вже майже витратили свій запас, і вони по засіках у світу збирають, у третіх країнах. Ну, от і Північна Корея напевно їм дає ракети і щось ще, може, дає", – сказав журналіст, закликавши перевірити, чи не причетні Росія та Китай до ядерної програми Північної Кореї.

Гордон нагадав, що багато років США, особливо адміністрація попереднього американського президента Дональда Трампа, намагалися налагодити відносини з Північною Кореєю. Але Пхеньян не зацікавлений у діалозі, він може дослухатися лише до погроз, вважає журналіст.

"Скільки США намагалися налагодити відносини? Трампушка їздив навіть туди, до Північної Кореї, зустрічався із цим Кім Чен Ином (у 2019 році Трамп зустрічався з Кім Чен Ином у демілітаризованій зоні між двома Кореями. – "ГОРДОН")... Ось не хочу його ображати, хоча, якщо підтвердять факти передання Росії зброї, буду його ображати теж. Усіх, хто допомагає вбивати українців, буду ображати, усіх буду ненавидіти. Ну ось Трамп їздив туди, зустрічався, задобрював його, листи йому писав, але не подіяло це... А от коли сказав Пентагон: "Будемо бомбити ядерною зброєю", – ось це подіє", – переконаний журналіст.

Він упевнений, що США дійсно застосують ядерну зброю, якщо Південній Кореї загрожуватиме серйозна небезпека.

"Я не сумніваюся, що якщо вони, ці північні корейці, ще будуть вимахуватися на Південну Корею – стратегічного партнера США, – Сполучені Штати їх бабахнуть ядерною зброєю. І правильно зроблять. Нічого допомагати Росії знищувати українців", – сказав Гордон.

Він також припустив, що США "бомбануть ядерною зброєю" і по Росії, "якщо так буде потрібно у певний час".

"У мене немає сумнівів. Якщо Росія дійде до якоїсь лінії, до якоїсь межі, думаю, що Сполучені Штати наважаться, тому що весь світ уже побачив суть цієї фашистської, підлої, лайняної псевдокраїни, фейкової псевдокраїни", – сказав Гордон.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Північна Корея має дев'ятий ядерний арсенал у світі. Розмір арсеналу КНДР невідомий, але, за оцінкою Arms Control Association, у неї 40–50 боєголовок. У США – другий ядерний арсенал у світі (5550 боєголовок, більше лише в Росії). У Південної Кореї немає ядерної зброї, але, як зазначають американські ЗМІ, наприклад, CNN, країна фактично під "ядерною парасолькою" США, оскільки там постійно дислокується 28 500 американських військовослужбовців.

У 2022 році Північна Корея провела рекордну кількість запусків ракет, вона зокрема випробовувала міжконтинентальні балістичні ракети, здатні досягти материкової частини США. Reuters із посиланням на інформацію, одержану від офіційних джерел у США та Південній Кореї, повідомило, що КНДР може готуватися до першого із 2017 року випробування ядерної зброї.

На тлі загроз із боку КНДР президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у січні не відкинув, що наполягатиме на передислокації тактичної ядерної зброї зі США до Південної Кореї або створення власної.