Гордон: Сьогодні російські фашисти з особливою завзятістю дрочать на Сталіна. Чекаємо, коли вони нарешті кінчать на свого кумира G

Гордон: У Волгограді пам'ятник Сталіну відкрили! Вони дебіли. Вони мазохісти, вони люблять, коли їх убивають
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Радянський диктатор Йосип Сталін винен у загибелі десятків мільйонів радянських людей, але росіяни й далі захоплюються ним і навіть установлюють пам'ятники, заявив під час YouTube-стриму з телеведучим Василем Головановим засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.

Гордон сказав, що вважає Сталіна "непересічною людиною", яка глибоко розуміла всі процеси у світі, але водночас була "людиною зі знаком мінус".

"Завдяки" Сталіну було здійснено геноцид населення Радянського Союзу, "завдяки" Сталіну мільйони, десятки мільйонів радянських людей загинули, їх заморили голодом, знищили в концтаборах або просто розстріляли, вислали з країни... І нарешті, десятки мільйонів просто бездарно, через непідготовленість, кинули на німецькі кулемети й танки, і вони загинули. Бездарно загинули через цього упиря. Сталін є міжнародним воєнним злочинцем, безперечно. Він увійшов у диявольський союз із [лідером нацистської Німеччини] Адольфом Гітлером 1939 року, уклавши пакт про ненапад, результатом якого став диявольський поділ Європи", – нагадав Гордон.

Він зазначив, що Сталін був дуже підозрілим, "маніакально занепокоєним через свою безпеку", мстивим і бачив у всіх діях своїх соратників спроби його знищити, тому сам "знищив величезну кількість людей".

"І коли кажуть, що Сталін тут ні до чого, що він не знав, не бачив, це все брехня. Сталін особисто підписував протоколи засідань політбюро, розстрільні списки особисто підписував", підкреслив Гордон.

Хоча є різні версії загибелі Сталіна, журналіст переконаний, що його вбили соратники, оскільки небезпідставно побоювалися, що він уб'є їх.

"Сталіна, звісно, убили. Зробили це його соратники передова четвірка в політбюро: [Лаврентій] Берія, [Микита] Хрущов, [Георгій] Маленков і [Микола] Булганін. Зробили це вони тому, що добре знали "вождя народів". Вони розуміли, що наступні у списку на знищення вони. Це була банальна боротьба за владу, вважає Гордон. Сталіна залишили вмирати в калюжі сечі. Але в нього, мабуть, здоров'я було більш-менш нормальне, він вижив, але вже був ніякий. Приїхали лікарі почали чаклувати, але він уже вмирав. Це, звісно ж, було отруєння, здійснене під керівництвом Берії... 5 березня [1953 року] Йосип Віссаріонович помер на радість мільйонам і мільйонам людей у всьому світі. Дурні плакали, майже вся радянська країна, у яку входили переважно дурні, плакала. Розумні люди раділи", сказав Гордон.

Хоча російське суспільство пройшло через розвінчання культу особи Сталіна, воно і далі "дрочить на нього", вів далі журналіст.

"Сьогодні керівники фашистської Росії й російські фашисти, яких багато в цій недокраїні, дрочать на Сталіна з особливою завзятістю, перекладаючи з правої руки в ліву, потім, коли втомлюється ліва, перекладаючи назад у праву... Можу побажати їм успіху в цій тяжкій справі. Чекаємо, коли вони нарешті кінчать на свого кумира, – сказав журналіст. Хоча Сталіна винесли з мавзолею, його не винесли з душ мільйонів людей, які його досі люблять. Це "фантастичний" російський народ! Його б'ють а він любить того, хто б'є. Їх у табори садили, а вони виходили з таборів і казали: "Сталін святий, він не знав, він не винен. Це перегини на місцях. Сталін великий". Ну і досі таке в Росії. Якщо у Волгограді пам'ятник Сталіну відкрили (це сталося 1 лютого 2023 року"ГОРДОН")! Вони дебіли. Вони мазохісти, вони люблять, коли їх б'ють, коли їх убивають, і вони оспівують тих, хто це робить", сказав Гордон.

На його думку, на президента Росії Володимира Путіна теж чекає розвінчання культу особистості.

"Але не знаю, чи дрочитимуть на Путіна, як дрочать на Сталіна... Не знаю", – сказав журналіст.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Сталін (справжнє прізвище – Джугашвілі) народився 1878 року. З 1924 року до своєї смерті в березні 1953-го був керівником Радянського Союзу. За Сталіна було створено систему таборів, куди висилали політичних в'язнів. Диктатор організував Голодомор в Україні й депортацію кримських татар.

23 серпня 1939 року СРСР і Німеччина вирішили розділити сфери впливу у Східній Європі й підписали договір про ненапад. Документ відомий як пакт Молотова – Ріббентропа, на прізвища міністрів закордонних справ СРСР і Німеччини, які поставили під ним підписи. За тиждень після укладання пакту Німеччина напала на Польщу, що стало початком Другої світової війни. Закінчилася війна 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії.

У РФ стверджують, що СРСР "ніколи не був союзником гітлерівської Німеччини" і вимушено підписав договір про ненапад. У МЗС Росії 2019 року заявили, що цей крок дав Радянському Союзу змогу відтермінувати початок війни майже на два роки і зміцнити обороноздатність країни, "тим самим було врятовано сотні тисяч життів".

Є різні версії, як Сталін помер. Його виявили на дачі під Москвою на підлозі 1 березня 1953 року. 2 березня туди прибули лікарі. Про смерть Сталіна оголосили по радіо 6 березня. Сергій Хрущов, син колишнього першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова (він очолив СРСР після Сталіна), розповів в інтерв'ю "Бульвару Гордона", що Сталін помер від інсульту і від того, що ніхто не надав йому допомоги. Російський історик, блогер і публіцист Марк Солонін вважає, що Сталіна могли отруїти. "Йому чогось там підсипали, і він помер у калюжі власної сечі, не діставши жодної допомоги, навіть тієї медичної допомоги, яку надавали колгоспному активістові", – розповів Солонін в інтерв'ю виданню "ГОРДОН".

У Росії, як засвідчують результати соціологічних досліджень, велика кількість громадян симпатизує Сталіну. Згідно з результатами опитування, яке 2021 року проводив "Левада-центр", 59% росіян заявили, що позитивно ставляться до Сталіна, негативні емоції він викликав у 10% росіян.