Грузія не відкриватиме другий фронт проти Росії і не надаватиме Україні зброю – Зурабішвілі
Журналістка запитала, чи готова влада Грузії прислухатися до тієї частини населення країни, яка вважає підтримку України з боку Тбілісі недостатньою.
"Ви знаєте, іноді українці просять все більше і більше від своїх партнерів, не лише від Грузії, вони мають гострі слова для деяких партнерів, зокрема [держсекретарю США Ентоні] Блінкену казали: "Не привозьте нам шоколад, привозьте зброю". Так, вони також хочуть отримати озброєння від Грузії і щоб Грузія відкрила другий фронт, це все неможливо. Я думаю, уряд більш реалістичний щодо того, що Грузія може зробити на цьому етапі, маючи ці дві окуповані території, одна з яких говорить про "референдум", щоб увійти до Росії", – відповіла Зурабішвілі.
Вона вважає, що Грузія "ніколи не зможе виграти війну проти Росії". На думку Зурабішвілі, Грузії для гарантування безпеки потрібна інтеграція в ЄС і НАТО "швидшим і надійнішим шляхом".
"Ми дивимося з надією на те, як Україна чинить спротив", – додала президентка країни.
Контекст:
25 лютого, на другий день масштабного вторгнення РФ в Україну, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що Грузія не приєднається до фінансових та економічних санкцій Заходу проти Росії. Він також відкинув, що полетить до Києва, щоб висловити підтримку українському народу. Після цього на вулиці Тбілісі вийшли тисячі людей із вимогою його відставки.
31 березня Зурабішвілі заявила, що її країна приєднається до санкцій проти Росії, але 3 квітня Гарібашвілі спростував її слова.
На початку березня президент України Володимир Зеленський відкликав українського посла в Грузії через позицію влади країни щодо вторгнення РФ в Україну.
Президент України не розуміє позиції Тбілісі. "Незважаючи на кількість кілометрів, ми сусіди, ми набагато ближчі, ніж із Росією, ви бачите, у нас із Росією війна, і ми точно не хочемо жодних конфліктів із Грузією, і, впевнений, їх ніколи не буде. Але я не можу зрозуміти поведінку. Не можу зрозуміти, заради чого. Заради чого? Невпровадження санкцій – я чув меседжі, що "ми повинні захищати свою економіку". Яка економіка?! Уже вони відібрали частину території Грузії. Майже дійшли до Тбілісі. Яка економіка? Усе це того не варте, я так вважаю", – сказав Зеленський 23 квітня.
За його словами, Україна знову відправить свого посла до Грузії, коли побачить підтримку з боку влади країни.
Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія вважає, що влада Грузії діє на користь Кремля з "дуже простої причини – головний грузинський олігарх Бідзіна Іванішвілі тісно пов'язаний із російською політичною верхівкою".