Грузія заявила, що не визнає виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму

Вибори до Держдуми проводили із 17-го до 19 вересня
Фото: depositphotos.com
Міністерство закордонних справ Грузії не визнає виборів до Державної думи РФ на території окупованого Росією Криму та міста Севастополь. Про це йдеться в повідомленні відомства, опублікованому 21 вересня на сайті МЗС Грузії.

"Міністерство закордонних справ Грузії засуджує анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і, отже, не визнає парламентських виборів, проведених у Криму і місті Севастополі 17–19 вересня 2021 року", – підкреслили в міністерстві.

У відомстві вибори на території Криму назвали грубим порушенням міжнародного права й українського законодавства.

Також міністерство заявило, що не визнає російських виборів на окупованих територіях Грузії – в Абхазії та Південній Осетії. У відомстві підкреслили, що Росія проводила незаконну примусову паспортизацію в цих районах із початку 2000-х років.

Крім того, у МЗС Грузії зазначили, що РФ і далі окуповує та ефективно контролює Абхазію і Південну Осетію, а сотні тисяч вимушених переселенців і біженців позбавлені можливості повернутися на батьківщину.

Контекст:

Вибори до Держдуми проводили із 17-го до 19 вересня. За результатами опрацювання 99% протоколів, "Единая Россия" здобуває 49,82% голосів, КПРФ – 19%, ЛДПР – 7,49%, "Справедливая Россия – Патриоты – За правду" – 7,42%, "Новые люди" – 5,35%, пише "Інтерфакс".

ОБСЄ вперше з 1993 року не скерувала своїх спостерігачів на вибори до Держдуми, причиною назвали встановлені обмеження на спостереження за виборчим процесом.

Центрвиборчком РФ дозволив жителям ОРДЛО голосувати онлайн. Правозахисники повідомляли, що жителів ОРДЛО, які отримали російський паспорт, повезуть у Ростовську область для голосування. Цю інформацію підтвердили.

Голова російської комісії РПЛ із міжнародної співпраці в галузі прав людини Кирило Вишинський сказав, що приблизно 150 тис. жителів ОРДЛО дистанційно проголосували на виборах до Держдуми.

Верховна Рада і МЗС України закликали світ не визнавати незаконних виборів до Держдуми РФ у Криму і за участю жителів Донбасу.

Служба безпеки України за фактом організації і проведення голосування у Криму відкрила кримінальне провадження, Рада національної безпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 53 членів територіальних виборчкомів і 33 кандидатів до Держдуми.

Голосування на окупованих територіях не визнали Євросоюз, США, Польща й Туреччина, а також засудила Великобританія.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України (ЗСУ) з одного боку й російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.