Гутерріш став генсеком ООН удруге. Він пообіцяв боротися проти бідності, голоду і глобальних конфліктів
Генеральна Асамблея ООН 18 червня призначила на другий строк чинного генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша. Про це оголосив голова Генасамблеї ООН Волкан Бозкір, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Маю честь оголосити про те, що Гутерріша після акламації (спрощеного порядку ухвалення або відхилення рішення. – "ГОРДОН") призначено генеральним секретарем ООН на другий строк повноважень. Він починається 1 січня 2022 року і [триватиме] до 31 грудня 2026 року", – заявив Бозкір під час засідання.
Після оголошення про призначення він запросив до зали Гутерріша і привів його до присяги.
"Мене переповнюють емоції і думки. Я вдячний вам за довіру. Робота в ООН – це величезний привілей і найблагородніший обов'язок. Особливо вдячний Португалії за те, що знову висунула мою кандидатуру", – відреагував Гутерріш на своє чергове призначення.
Він пообіцяв боротися за скорочення бідності, голоду і глобальних конфліктів.
"Потрібно повернути назад цю кризу, світ має йти шляхом відновлення і "зеленого" розвитку. Уже сьогодні від початку пандемії ООН почала працювати по-новому. Ми не зуміли б упоратися, якби пандемія [коронавірусу] виникла 10 років тому. Тому, незважаючи на всі негативні явища, потрібно діяти для розвитку позитивних змін... Знадобляться сміливість і мужність, щоб перевірити, що працює, а що ні", – підсумував генсек ООН.
Гутерріш був єдиним кандидатом на пост генсека ООН. Його кандидатуру 8 червня підтримала Рада Безпеки ООН.
Генерального секретаря ООН обирають на п'ять років.
Контекст:
Гутерріш став генсеком ООН у 2017 році, замінивши на цій посаді Пан Гі Муна. Перший строк Гутерріша збігся із президентством Дональда Трампа у США, який ставив під сумнів цінності ООН і погрожував припиненням або припиняв фінансування деяких агентств ООН. Як генеральний секретар Гутерріш був прихильником дій щодо боротьби зі зміною клімату й цифрової співпраці, зазначало Reuters.
У 1995–2002 роках Гутерріш був прем'єр-міністром Португалії, а у 2005–2015 роках – верховним комісаром ООН у справах біженців.