Херсонський колаборант Сальдо виявився співвласником чеської фірми з виробництва барабанів для медитації. Її перевіркою зайнявся мінфін Чехії

Мінфін Чехії перевіряє бізнес херсонського колаборанта Володимира Сальдо
Фото: Владимир Сальдо / Facebook

Міністерство фінансів Чехії перевіряє зв'язок колишнього мера Херсона, який зараз співпрацює з російською окупаційною владою міста, Володимира Сальдо з чеською компанією Agriatis після того, як він потрапив під санкції ЄС. Про це 7 червня повідомило чеське видання Denik N (повний текст матеріалу доступний за підпискою, цитати з нього наводить "Українська правда").

Agriatis базується в невеликому селі Невекловіце, недалеко від міста Млада-Болеслав. Як пише Denik N, компанія виготовляє, серед іншого, барабани для медитації.

У торговельному реєстрі підприємств Чехії зазначено, що статутний фонд Agriatis становить 200 тис. чеських крон. Внесок Сальдо, який став співвласником фірми у 2015 році, становив 30 тис. крон (38 400 грн за поточним курсом). Наразі, згідно з реєстром, йому належить 15% компанії.

Водночас засновник Agriatis Володимир Єрьохінський, український підприємець, який довгий час проживає у Чехії, заявив Deník N, що зараз у нього немає із Сальдо "нічого спільного".

Міністерство фінансів Чехії зараз вивчає інформацію про частку Сальдо в компанії Agriatis.

Контекст:

Сальдо був мером Херсона з 2002-го до 2012 року, потім став нардепом від Партії регіонів. 2020-го програв вибори мера нардепу від гурту “За майбутнє!” Ігорю Колихаєву, після чого очолив фракцію “Блок Володимира Сальдо” у Херсонській міськраді.

У березні 2022 року Сальдо серед інших херсонських колаборантів увійшов до так званого "Комітету порятунку "За мир і порядок". Про те, що російські окупанти призначили Сальдо "головою Херсонської військово-цивільної адміністрації", 26 квітня повідомив законний голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута.

29 квітня у зв'язку з участю Сальдо у роботі “Комітету порятунку” та його призначенням “губернатором” Офіс генпрокурора заочно повідомив його про підозру у держзраді. З березня діяльність "Блоку Володимира Сальдо" в Україні припинили за рішенням РНБО політичну силу визнали проросійською.

3 червня Сальдо занесли до списку санкцій Євросоюзу в межах шостого пакету санкцій.

7 червня Лагута заявив, що Кремль поставив Сальдо та його "заступнику" Кирилу Стремоусову завдання до осені підготувати "референдум" щодо включення Херсонської області до складу РФ, писала "Українська правда".