"Хіба українці – вороги башкирам? Ні". Міністр оборони України звернувся до башкирського народу
Республіка Башкортостан – у п'ятірці лідерів за кількістю загиблих у війні проти України солдатів окупаційної армії, зазначив міністр.
"Лік загиблих, тих, які зникли безвісти або стали інвалідами, йде на тисячі. Ви це знаєте краще за мене. Виникає запитання: за що башкири гинуть в Україні – далеко від свого дому? Хіба українці – вороги башкирам? Ні. Українці порушують громадянські, національні та культурні права башкирів? Ні. Українці заважають розвитку башкирської мови? Ні. Українці зазіхають на історичні землі башкирів? Ні. Українці привласнюють багатства, які дає земля башкирів? Теж ні. Усе це роблять інші люди. І вони мешкають не в Україні", – написав Резніков.
Він зазначив, що смерть башкирів в Україні не покращить становища башкирського народу, а навпаки, погіршить. Резніков додав, що після війни в Україні башкири також нестимуть "колективну відповідальність за злочини".
"Українцям абсолютно зрозуміле прагнення башкирів визначати долю своєї Батьківщини та добиватися блага для свого народу. Але боротися за це потрібно не в Україні, а в Росії, проти Кремля", – ідеться у зверненні міністра.
Резніков закликав башкирів забрати "своїх людей" з України і віддати їй воєнних злочинців.
"І тоді ми станемо союзниками у справі побудови найкращого майбутнього для наших народів. Кремль уже програв цю війну. Спільно ми змусимо його відмовитися від імперських амбіцій. Чим раніше це станеться – тим більше життів удасться врятувати. І тим раніше вдасться стати на шлях творення", – написав Резніков.
На відкритий лист міністра оборони України до башкирів відреагував керівник Башкирського національного політичного центру Руслан Габбасов, пише бакширська редакція "Радио Свобода" "Idel.Реалии". На думку Габбасова, Резніков звертається до башкирського народу тому, що того "ще не втрачено". В Україні бачать, як башкирський національний рух активно намагається чинити опір Кремлю і веде боротьбу за свою незалежність, заявив Габбасов.
"Idel.Реалии" вдалося встановити імена 679 загиблих на війні в Україні уродженців Башкортостану. Цей список неповний, оскільки і федеральна, і регіональна влада приховує справжню кількість втрат, ідеться в матеріалі.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим та частину Донецької і Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей. Найінтенсивніші бої зараз відбуваються на Донбасі.
Станом на 23 травня сили оборони України з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ знищили приблизно 204 360 російських окупантів, повідомили в Генштабі ЗСУ.
Як ідеться в матеріалі "BBС Русская служба", вихідці з національних республік гинуть на війні проти України частіше за інших. Більшість втрат припадає на жителів економічно неуспішних регіонів: ризик загинути на війні в Україні для молодого чоловіка з Бурятії й Туви перевищує аналогічний ризик для молодого москвича приблизно у 100 разів, ідеться в матеріалі. В абсолютних цифрах більшість загиблих становлять етнічні росіяни.
29 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський звертався до народів Кавказу, Сибіру й інших корінних народів Росії із закликом боротися за своє життя і свободу. "Ніхто не повинен брати участь у ганебній війні. Дагестанці не мають гинути в Україні. Чеченці, інгуші, осетини, черкеси й будь-який інший народ, який опинився під російським прапором. Усього майже 200 різних народів... Ви знаєте, хто відправляє їх в Україну. Той, хто відправляє, – він і хоче їх зробити "вантажем 200". А ви цього хочете? Ні? Я впевнений, що ви хочете жити. Я впевнений, що ви втомилися від брехні. Я впевнений, що ви знаєте, що боротися треба зараз!" – сказав Зеленський.