Ходорковський: Путінський режим – наче скунс. Не закриєш смітника – все звідти викине. Налякаєш – самі знаєте
Російський опозиціонер Михайло Ходорковський уважає, що для російського президента Володимира Путіна США проведуть чіткі червоні лінії і будуть жорстко стежити, щоб той не вистрибував за їхні межі.
На зібранні американських консерваторів Росія на порядку денному посідала четверте–п'яте місце після технологій, страхової медицини, податкової реформи та імміграції нарівні з питаннями другого рівня значущості. Про це розповів у Facebook російський опозиційний політик Михайло Ходорковський після відвідин заходу, що відбувався в курортному містечку штату Джорджія.
"Це місце, де політична еліта країни презентує себе та обговорює свою політичну програму як усередині себе, так і з бізнесом", – розповів він.
На думку російського опозиціонера, кабінет президента США Дональда Трампа буде складатися з політичних експертів, що беруть початок із команди президента Рональда Рейгана, і "серйозних бізнес-бійців, які створили мільярдні статки".
"Росія на четвертому–п'ятому місці після технологій, страхової медицини, податкової реформи та імміграції. Там же, де Європа, НАТО, Китай та інші питання другого рівня значущості. Всі чітко розуміють різницю між Росією і режимом президента Володимира Путіна. Росія – екзотична країна, яку багато людей знають і люблять. Та ж Канада, але крутіша й екзотичніша", – розповів він.
На думку Ходорковського, США поставлять Росію в жорсткі рамки.
"Путінський режим – як скунс (живе поруч, не закриєш смітника – все звідти повикидає, потім прибирай. Налякаєш – ... ну самі знаєте про проблему). Загалом, моя думка – проведуть чіткі червоні лінії і будуть жорстко стежити, щоб за них не вистрибував. А що там "у гнізді" творить – так сумно, звичайно, але "не наша справа", – пояснив він.
Політик додав, що був вражений технологічним відривом США, які випередили навіть Європу.
"Автомашини без водія – два–три роки, і в серію. Гіперлуп – уже випробуваний, тепер питання суто економічне – де вигідніший поїзд зі швидкістю 200–400 км на годину, а де потрібно 1000–1200. Повертаються кораблі – буденність. Альтернативна енергетика – в принципі, хоч сьогодні можна забути про викопне паливо, але поки не вигідно, тому поступово, років через 20–30. Відтак їду з відчуттям спливання часу", – підсумував він.