Гострий брак продовольства відчуває у світі 343 млн осіб – дані ООН
22 листопада Всесвітня продовольча програма Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН) опублікувала доповідь "Глобальний прогноз розвитку до 2025 року", згідно з якою "гострий брак продовольства відчувають" у 74 країнах світу. Про це поінформувала Служба новин ООН.
"Гострий брак продовольства відчуває 343 млн осіб у 74 країнах світу. Це на 10% більше, ніж торік, і лише трохи менше за рекордний показник часів пандемії COVID-19. Умови, у яких змушена працювати ВПП ООН, стають дедалі складнішими, що робить допомогу нужденним людям дорожчою", – ідеться в повідомленні.
В ООН зазначили, що брак фінансування 2024 року змусив Всесвітню продовольчу програму частково згорнути свою діяльність, "унаслідок чого за бортом залишилися деякі з найуразливіших верств населення".
"Згідно з доповіддю ВПП ООН, приблизно 1,9 млн осіб у сучасному світі перебувають на межі голоду. Кількість людей, які зіткнулися з катастрофічним рівнем голоду, особливо в Газі й Судані, а також у деяких районах Південного Судану, Гаїті й Малі, сягнула безпрецедентного рівня", – наголосили в організації.
Виконавча директорка ВПП ООН Сінді Маккейн пояснила, що руйнівні конфлікти, кліматичні катастрофи, які почастішали, і глибокі економічні потрясіння сприяють зростанню гуманітарних потреб.
"Фінансування, між тим, не встигає за темпами зростання потреб. Ми прагнемо досягнення миру без голоду, але для цього нам терміново потрібна фінансова й дипломатична підтримка з боку міжнародної спільноти", – заявила вона.
За даними ООН, щоб нагодувати 2025 року 123 млн осіб, потрібно $16,9 млрд.
"Це приблизно стільки, скільки світ витрачає на каву всього за два тижні", – зазначають автори доповіді.