Hubble зняв карликову галактику, яку в NASA порівняли зі "сніговою кулею"
Космічний телескоп Hubble сфотографував карликову галактику UGC 8091, яка розташована на відстані 7 млн світлових років від Землі. Світлину опублікував 20 грудня сайт NASA.
Мільярди зірок у галактиці "схожі на блискучу снігову кулю", пише космічне агентство. Вона розташована у сузір'ї Діви.
Її вважають "неправильною галактикою", оскільки вона не має впорядкованої спіральної чи еліптичної форми. Зірки, які входять до неї, більше схожі на клубок гірлянд, який яскраво сяє, ніж на галактику, зазначили в NASA.
Деякі неправильні галактики могли отримати свою форму внаслідок бурхливої внутрішньої активності, тоді як інші утворилися внаслідок взаємодії із сусідніми галактиками, пояснили вчені. У підсумку з'явився клас галактик різних розмірів і форм, включно з дифузним розсіюванням зірок, як UGC 8091.
Для отримання кінцевого зображення об'єднали знімки з 12 фільтрами зі світлом від середнього ультрафіолету до червоного кінця видимого спектра.
Астрономи досліджують склад карликових галактик та їхніх зірок, щоб розкрити еволюційні зв'язки між цими древніми галактиками і сучаснішими, такими як Чумацький Шлях.
Контекст:
Космічний телескоп Hubble – автоматична обсерваторія на орбіті Землі, яку назвали на честь астронома Едвіна Габбла. Це спільний проєкт NASA і Європейського космічного агентства.
Hubble вивели на орбіту 24 квітня 1990 року, відтоді він надіслав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову й походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,5 млн цільових спостережень за космічними об'єктами, ідеться на сайті NASA.