Ілларіонов: Путін може розпочати агресію проти Мінська: у вересні пройдуть найбільші маневри в Білорусі військ РФ чисельністю до 200 тисяч
Громадяни Білорусі розглядають свого диктатора як більше зло, ніж президент Володимир Путін, розповів в авторській програмі Дмитра Гордона російський економіст і політолог, екс-радник президента Російської Федерації Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.
Президент Росії Володимир Путін може розпочати збройну агресію проти Білорусі. Таку думку висловив російський економіст і політолог, екс-радник президента Російської Федерації Андрій Ілларіонов в авторській програмі Дмитра Гордона на телеканалі "112 Україна".
"Я вважаю, що це можливо. Але не в сенсі прямої агресії, як це було, наприклад, щодо Грузії. Тут можливий гібридний варіант або навіть гібро-гібридний. Тому що у нас у вересні очікують найбільші в історії маневри на території Білорусі за участю російських сил чисельністю майже 200 тисяч осіб", – розповів він.
Політолог зазначив, що для участі в маневрах минулого року була сформована 1-ша гвардійська танкова армія, яка була розпущена після розпаду Радянського Союзу.
"Усі танкові дивізії цієї армії розміщені на шосе, що ведуть у Білорусь. Тому якої форми може набути ця операція, передбачити неможливо – у нормальних людей мізки не так улаштовані, щоб зрозуміти логіку таких дій", – підкреслив Ілларіонов.
Водночас він додав, що ставлення Білорусі до Росії загалом дуже позитивне, а громадяни країни розглядають свого диктатора як більше зло, ніж Путін.
Ілларіонов: Путін розуміє, скільки на ньому крові. Це війни з Україною, Грузією, Чечнею і бомбардування мирного населення в Сирії. Читайте повну версію інтерв'ю.
"Тому у внутрішньополітичному розкладі значна частина білорусів, зокрема й тих, які налаштовані на більш вільний, демократичний, навіть прозахідний розвиток, сприймають Путіна як менше зло", – підсумував політолог.
Навчання "Запад-2017" пройдуть на кількох полігонах Росії та Білорусі у вересні. Їх мета – перевірка готовності військ до проведення широкомасштабних операцій за умови жорсткого обмеження в часі на їх підготовку.
20 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що навчання мають бути доступними для спостереження міжнародних організацій, зокрема НАТО.
На думку міністра оборони Естонії Маргуса Цахкна, Росія може використовувати "Запад-2017", щоб розмістити тисячі солдатів у Білорусі як попередження НАТО.