"Індійський" штам коронавірусу виявили вже у 170 країнах – ВООЗ
"Британський" штам "Альфа" зафіксували у 193 країнах, "південноафриканський" штам "Бета" – у 141, а "бразильський" штам "Гамма" – у 91.
Майже всі регіони світу минулого тижня повідомили про зниження кількості заражених коронавірусом, зазначили у ВООЗ. Із 23-го до 29 серпня менш ніж 4,4 млн осіб захворіло на COVID-19. Винятком стала західна частина Тихого океану, де приріст хворих становив 7%.
Найвищі тижневі показники захворюваності та смертності на 100 тис. людей зафіксували в Північній та Південній Америці, а також у Європі. У США зареєстрували понад 938 тис. нових випадків (зниження на 8%), в Індії – приблизно 271 тис. (збільшення на 17%), в Ірані – 255 тис. (як і попереднього тижня), у Великобританії – майже 238 тис. (приріст на 8%), а у Бразилії – 176 тис. (зниження на 16%).
Кількість зареєстрованих смертей була такою самою, як і минулого тижня – трохи більше ніж 67 тис. У Східному Середземномор'ї і західній частині Тихого океану кількість померлих від CОVID-19 протягом тижня зросла на 9% і 16% відповідно. У Південно-Східній Азії цей показник знизився на 20%.
За даними ВООЗ, загальна кількість зафіксованих випадків COVID-19 у світі становить приблизно 216 млн, а смертей – менше ніж 4,5 млн.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта" починає домінувати у світі через високу здатність передаватися від людини до людини.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Загроза поширення штаму у країні реальна, вважають у МОЗ.
У зв'язку з поширенням мутації восени в Україні прогнозують нову хвилю захворюваності на COVID-19, заявив 19 серпня міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Найбільшого зростання випадків COVID-19, за його прогнозами, очікують у зимовий період.
Серед повністю вакцинованих проти COVID-19 зараження штамом "Дельта" фіксують у незначної кількості людей, більшість із них не потрапляє до лікарні, підкреслювали у відомстві.