Instagram видалив у РФ понад 500 акаунтів, які відмовляли від участі в акціях на підтримку Навального
Компанія Facebook, якій належить соціальна мережа Instagram, 3 березня повідомила, що видалила із соцмережі 530 акаунтів, створених у Росії і призначених для внутрішньої аудиторії під час протестів на підтримку опозиціонера Олексія Навального.
"Ми виявили та видалили більшість цих облікових записів, зокрема за допомогою автоматизації, коли вони почали публікувати повідомлення", – зазначили в компанії.
У докладному звіті Facebook наведено приклади заблокованих акаунтів. В одному з постів зображено лікарняну палату, в якій лежить пацієнт. Фото підписано: "23 січня на мітинг сходив – діда під ШВЛ поклав".
В іншому прикладі на фото школяра підпис: "Коли батя з Росгвардії, а ти сказав, що будеш у школі і дали по дупі не тільки на мітингу, а й удома".
Роскомнагляд 4 березня заявив, що перевірить обґрунтованість блокування акаунтів.
Роскомнагляд надіслав керівництву компанії Facebook Inc лист із вимогою надати списки акаунтів, до яких обмежили доступ, а також пояснити причини їх блокування", – зазначили в повідомленні.
Навальний повернувся в Росію із Німеччини 17 січня, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
Після арешту Навального в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. осію, 31 січня – 200–300 тис. 2 лютого, в день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими багатолюдними. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не збираються організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали й анонсували нову акцію, яка відбулася 14 лютого.
20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального та визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 у місті Покров Владимирської області.