Інтерпол оголосив у розшук 20 саудитів, підозрюваних у вбивстві журналіста Хашоггі
1 березня Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) за запитом міністерства юстиції Туреччини випустила ордери на арешт 20 громадян Саудівської Аравії, яких підозрюють у вбивстві опозиційного журналіста Джамала Хашоггі.
Інтерпол за запитом Туреччини оголосив у розшук 20 громадян Саудівської Аравії, підозрюваних у вбивстві опозиційного журналіста Джамала Хашоггі. Про це 14 березня повідомило видання Daily Sabah із посиланням на міністерство юстиції.
У відомстві розповіли, що надіслали відповідні запити в Інтерпол 15 листопада та 21 грудня 2018 року, міжнародна організація задовольнила клопотання турецького мін'юсту 1 березня 2019 року.
Видання пише, що Саудівська Аравія 14 березня знову відхилила заклик до міжнародного незалежного розслідування вбивства Хашоггі, наполягаючи на тому, що в неї є всі можливості для притягнення винних до відповідальності.
Делегація Ер-Ріяда в ООН заявила, що спроби "інтернаціоналізувати" розслідування вбивства рівносильні втручанню у внутрішні справи держави.
Хашоггі вбили 2 жовтня 2018 року після того, як він прийшов у Генконсульство Саудівської Аравії у Стамбулі для отримання документів про розлучення.
59-річний журналіст неодноразово критикував владу Саудівської Аравії, зокрема спадкоємного принца Мухаммеда ібн Салмана – міністра оборони країни. Він вів власну колонку у Washington Post. Журналіст покинув Саудівську Аравію у 2017 році після арешту кількох близьких друзів.
Турецькі правоохоронці вважають, що тіло журналіста розчленували і, ймовірно, знищили в кислоті на території консульства або у сусідній резиденції генерального консула Саудівської Аравії.
4 грудня після зустрічі з директором ЦРУ американські сенатори заявили, що спадкоємний принц Саудівської Аравії винен у смерті Хашоггі.
25 січня стало відомо, що незалежне міжнародне розслідування вбивства Хашоггі очолить доповідач ООН із питань позасудових, прискорених або свавільних страт Агнес Каламард.