Інвестори виявляють "ажіотажний" попит на облігації Telegram – Forbes
Книжку заявок розміщення облігацій месенджера Telegram перепідписали утричі до вечора 10 березня, діапазон прибутковості цінних паперів доходить до 7%, сказав Forbes один з організаторів розміщення облігацій.
Месенджер Telegram закінчує збирати заявки на облігації. За даними джерел Forbes, книжка заявок на бонди виявилася перепідписаною удвічі й сягнула майже $2 млрд.
Інвестори виявляють на цінні папери месенджера "ажіотажний" попит, розповів співрозмовник, ознайомлений із перебігом розміщення. Один з організаторів розміщення сказав Forbes, що до вечора 10 березня книжку перепідписали утричі. Діапазон дохідності становить 6–7%, але може бути ближче до нижньої межі.
Один із керівників розповідав Forbes, що роуд-шоу (серія зустрічей із потенційними інвесторами та аналітиками в головних містах світу під час випускання цінних паперів компанії-емітента) проводять у режимі суворої конфіденційності, усі, хто отримав проспект, підписували угоди про нерозголошення.
Видання VTimes 10 березня писало, що розміщення буде повністю позабіржовим – без реєстрації проспекту і лістингу, що дасть компанії змогу не розкривати інформації. Організатори розміщення – "Атон" і "ВТБ Капітал".
"ВТБ капітал" як один з агентів розміщення Telegram описав для інвесторів широкий діапазон потенційної вартості месенджера – від $2,2 млрд до $124 млрд 2022 року. За даними "ВТБ капітал", початковий орієнтир із прибутковості від облігацій Telegram становить 7% річних.
Джерела російської газети "Коммерсантъ" 18 лютого повідомили, що Telegram хоче залучити $1 млрд через розміщення облігацій серед обмеженої кількості інвесторів із Росії, країн Європи, Азії та Близького Сходу. Облігації буде випущено на п'ять років і в разі виходу Telegram на IPO протягом цього часу власники облігацій зможуть конвертувати їх в акції зі знижкою 10%.
За інформацією VTimes, наприкінці лютого стало відомо про збитки, яких зазнає Telegram, і суму його боргів. До кінця квітня месенджер має повернути інвесторам більше ніж $600 млн боргу. Щоб відшкодувати їх і підтримати операційну діяльність, месенджер вирішив залучити $1 млрд фінансування через облігації, писало видання.
Telegram – безкоштовний месенджер. Перший клієнт Telegram для пристроїв на платформі iOS був представлений 14 серпня 2013 року.