Ірак готує спецрейс для вивезення своїх громадян із Білорусі

Серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути польсько-білоруський кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану, зазначили правоохоронці Польщі
Фото: EPA
Міністерство закордонних справ Іраку оголосило про відкриття першого зворотного рейсу для іракців із Білорусі. Про це 14 листопада написало Національне інформаційне агентство Іраку.

Як зазначив представник МЗС країни Ахмед ас-Сахаф, Ірак здійснить перший рейс для охочих повернутися добровільно з Мінська 18 листопада.

Влада Іраку ухвалила пакет рішень відповідно до подій у справі про мігрантів, сказав ас-Сахаф.

За його словами, справа "набула політичного характеру".

Представник МЗС Іраку підкреслив "незаконне надання в'їзних віз до Білорусі": групи іракських іммігрантів стали жертвами мереж контрабандистів.

Контекст:

Цього року країни Балтії та Польща стикнулися із проблемою нелегальної міграції з Білорусі.

У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисне послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.

На території Білорусі перебуває приблизно 16 тис. мігрантів, повідомив 14 листопада секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов. За його словами, розгортають кампанію, щоб їх було якнайбільше, задля безпосереднього тиску на Євросоюз.

За інформацією видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.

Через наплив мігрантів уряди ЛитвиЛатвії та Польщі вирішили побудувати паркан на кордоні з Білоруссю.

Уранці 8 листопада білоруські ЗМІ повідомили, що до кордону з Польщею вирушила численна колона мігрантів, їх супроводжують люди у військовій формі. Дійшовши до кордону, мігранти розбили табір та залишаються там і зараз. Вони також намагалися зламати загородження на кордоні.

У зв'язку із цим міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів. Окрім того, Польща скерувала для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери.

У Євросоюзі пояснили, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва. За даними української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу та під виглядом туристів вивозять до Мінська.

За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.