Іран припинив непрямі переговори зі США й заявив, що "не хоче війни"
Іран припинив непрямі переговори зі США в Омані через напружену ситуацію в регіоні. Про це 14 жовтня заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі, його процитувало державне іранське агентство новин IRNA.
За словами Арагчі, Оман завжди відігравав важливу роль у врегулюванні конфліктів на Близькому Сході, зокрема як посередник у відносинах між Тегераном і Вашингтоном, утім, через "особливу ситуацію в регіоні" Іран зупинив цей процес.
"Зараз ми не бачимо підстав для проведення переговорів. Щойно ми зможемо подолати нинішню кризу, ми вирішимо, повертатися до цієї роботи чи ні", – розповів Арагчі.
Водночас він заявив, що Іран нібито "не хоче війни" й запобігти їй має дипломатія.
"Регіон зараз у стані підвищеної готовності й може опинитися на межі масштабних конфліктів, а дипломатія – єдиний спосіб запобігти великим кризам і ескалації напруги й війни", – сказав іранський дипломат.
The Times of Israel написала, що Тегеран перебуває в очікуванні відповіді на масовану ракетну атаку, яку Іран здійснив на Ізраїль 1 жовтня.
Контекст:
Увечері 1 жовтня Іран атакував Ізраїль більш ніж 180 ракетами, про це повідомили в Армії оборони Ізраїлю. Іран стверджує, що, зокрема, поцілив у три ізраїльські військові бази поблизу Тель-Авіва.
Одна з ракет, яку випустив Іран, імовірно, упала менше ніж за 1 км від штаб-квартири розвідувальної служби Ізраїлю "Моссад" на околиці Тель-Авіва. Про це повідомив CNN.
У ЦАХАЛ заявили, що атака Ірану "матиме наслідки", а також про те, що багато іранських ракет перехопили, але є кілька влучань у центрі й у кількох районах на півдні країни.
Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант 9 жовтня заявив, що удар Ірану був "агресивним", однак "неточним". Водночас він пообіцяв Ірану "смертоносну, точну й особливо несподівану" відповідь.