Іран використовує війну в Україні як вітрину для своїх технологій – The Guardian
Тегеран використовує війну в Україні як вітрину для своїх технологій, пише Бомонт.
Іран перетворився з "регіонального гравця" в галузі безпілотних літальних апаратів на Близькому Сході на "найзначнішого" військового прибічника Росії, ідеться у статті.
Іранські безпілотники, які використовують в атаках на Близькому Сході, були ідентичні тим, які РФ випускає по Україні, зазначив журналіст, посилаючись на дані офіційних осіб.
Використання Тегераном безпілотників швидко розвивалося із 2014 року, ідеться в матеріалі. А після використання БПЛА в Україні Іран накопичив "цінний" досвід для своєї програми розроблення летальних апаратів.
У Тегерані припускають, що в їхньому БПЛА тепер зацікавлені "десятки країн": новинний вебсайт Al-Monitor опублікував цитати представника іранської військової розвідки, які описують перспективи продажу безпілотників.
"Наша міць зросла до рівня, коли Китай стоїть у черзі, щоб купити 15 тис. наших безпілотників", – сказав іранський чиновник.
Контекст:
Іран доправив у Росію принаймні три моделі безпілотників: одноразові безпілотники-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136, "які Москва використовує як дешевшу альтернативу крилатим ракетам", і багатоцільовий безпілотник Mohajer-6, який можна використовувати для збору розвідданих і несення ракетного навантаження, зазначило The Guardian.
Безпілотники Mohajer-6 можуть бути у повітрі шість годин і працювати на електроенергії. Вони можуть нести бомби вагою 40 кг та оснащені високоточними системами візуалізації й наведення, пояснило The Guardian.
Shahed-129 несе важче корисне навантаження вагою 60 кг, але може залишатися в повітрі всього чотири години, тоді як Shahed-191 може літати протягом п'яти годин із навантаженням 70 кг, зазначало видання.
МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії та ініціювало розрив дипломатичних відносин з Іраном.