IT-фахівців переводять із Білорусі в Україну

Білоруських IT-фахівців можуть перевести на дистанційну роботу в інших країнах
Фото: depositphotos.com

Кілька великих IT-компаній, які працювали в Білорусі, повідомило про переведення своїх співробітників в інші країни, зокрема в Україну. Це пов'язано з розгоном протестів після президентських виборів.

Деякі великі IT-компанії вивозять із Білорусі своїх співробітників, Україну називають однією із країн, куди переїжджають білоруські фахівці. Про це 26 серпня повідомляє "BBC News Україна".

Засновник компанії Wargaming, розробник комп'ютерної гри World of Tanks, Віктор Кислий повідомив у листі до колег, що компанія розробляє план релокації частини співробітників і членів їхніх сімей в інші країни "в разі форс-мажорних обставин". Варіантами дистанційної роботи називали Київ, Санкт-Петербург і Нікосію.

Представниця Wargaming Олександра Явід переслала ВВС цей лист, від додаткових коментарів пресслужба компанії відмовилася.

Інша велика IТ-компанія Godel Technologies повідомила, що вже перевезла частину співробітників в Україну.

Про переїзд замислилися і в альянсі IBA Group; розглядають можливість переведення частини співробітників у Чехію, Болгарію або Україну, де є офіси альянсу.

Так компанія також хоче збільшити присутність на ринках за межами Білорусі, сказала ВВС начальниця відділу розвитку персоналу IBA Group Тамара Бутова.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.

Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Кілька днів у всій країні було обмежено доступ до мережі інтернет. Це вплинуло на роботу IT-сфери. 12 серпня представники IT-індустрії звернулися до влади із закликом зупинити насильство і провести нові президентські вибори.