Ядерні держави проігнорували засідання ООН щодо відмови від ядерної зброї
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі заявила, що Штати виступають за відмову від ядерної зброї, але не бачать можливості зробити це за сьогоднішньої політичної ситуації у світі.
США, Росія, Китай, Франція, Великобританія і ще приблизно 30 інших країн проігнорували 27 березня засідання ООН, метою якого була розробка конвенції про повну заборону ядерної зброї, повідомляє Reuters.
Постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі перед відкриттям засідання Генасамблеї заявила, що зараз немає можливості відмовитися від ядерної зброї через політичну ситуацію у світі.
"Будьмо реалістами. Хто-небудь вірить у те, що Північна Корея підтримає повну заборону на використання ядерної зброї? Пхеньян буде радіти, а ми опинимося в небезпеці", – сказала вона.
Гейлі також зазначила, що після того, як у 1970-х набув чинності Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, США скоротили свій ядерний арсенал на 85%.
У жовтні 2016 року в ООН хотіли почати переговори про повну заборону ядерної зброї, але ядерні держави, зокрема країни – члени НАТО, виступили проти такої ініціативи.
У 2016 році Рада Безпеки ООН ухвалила кілька резолюцій, у яких щодо КНДР запроваджували економічні санкції. Причиною стало збільшення військової активності Пхеньяна, зокрема проведення ядерних випробувань і запусків балістичних ракет.
В ООН 7 березня висловили "серйозну занепокоєність через дедалі більшу дестабілізаційну поведінку КНДР та її непокору Раді Безпеки".
Договір про нерозповсюдження ядерної зброї набув чинності 5 березня 1970 року. Учасниками договору є майже всі незалежні держави світу, крім Ізраїлю, Індії, Пакистану і КНДР. Із них Індія та Пакистан володіють ядерною зброєю, що заборонено договором.
Група країн, які володіють на сьогодні ядерною зброєю, умовно називаються "Ядерним клубом". До нього входять: США (з 1945), Росія (спочатку Радянський Союз, 1949), Велика Британія (1952), Франція (1960), Китай (1964), Індія (1974), Пакистан (1998) і Північна Корея (заяву про створення ядерної зброї зроблено в середині 2005 року, перше випробування проведено в жовтні 2006). Ізраїль не коментує інформації про наявність у нього ядерної зброї, проте, на думку експертів, країна володіє нею.