Якби Трамп за 100 днів президентства виконав усі свої обіцянки, на виборах у Франції перемогла б Ле Пен – Журавський
Французи побачили, що дії президента США Дональда Трампа не відповідають його обіцянкам, тому не підтримають на виборах президента Франції лідера ультраправих Марін Ле Пен, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-нардеп, лідер громадської організації "Дістало!" Віталій Журавський.
Однією з причин, завдяки якій незалежний кандидат у президенти Франції Еммануель Макрон має перевагу над лідером ультраправих Марін Ле Пен, є той факт, що його підтримує великий бізнес, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-нардеп, лідер громадської організації "Дістало!" Віталій Журавський.
"У Макрона більше шансів на перемогу. Насамперед, це новий політик для Франції, не пов'язаний із жодною партією. А люди завжди хочуть чогось нового. Макрон набагато молодший за свою дружину, це допомогло йому здобути лояльність більшості французьких жінок. До того ж за ним стоїть великий бізнес, транснаціональні компанії. Чого не скажеш про Ле Пен. Її підтримують бідні громадяни та етнічні французи, які виступають проти мігрантів. Команда Ле Пен працює на помилках і прорахунках Євросоюзу, використовуючи їх у своїх інтересах", – зазначив Журавський.
На його думку, вибори у Франції схожі на президентську гонку в США, переможцем якої став нинішній глава Білого дому Дональд Трамп.
"Загалом ситуація нагадує вибори в США. Якби Трамп за 100 днів президентства виконав усі свої обіцянки, на виборах у Франції перемогла б Ле Пен. Але поки що більшість передвиборчих обіцянок Трампа не реалізовано. І французи побачили, що американський президент заявляє одне, а робить інше. На цьому факті якраз акцентує команда Макрона. А взагалі, ні Макрон, ні Ле Пен не мають підтримки більшості виборців. Кандидати, які зупинилися буквально за крок від другого туру, виступають за Макрона. Також його підтримують упливові французькі політики і більш освічена публіка", – наголосив екс-нардеп.
За його словами, у французькому суспільстві нині немає єдності, що може стати причиною переходу країни до парламентської форми правління.
"Є велика кількість людей, які взагалі не підуть голосувати. Вони проти обох кандидатів. Як мені доводилося чути: Макрон не любить бідних, а Ле Пен ненавидить мігрантів. Французи не хочуть віддавати свій голос за тих, хто ненавидить людей. Тому наразі Франція розколота. Єдиного лідера в нації немає. Я не відкидаю, що в кінцевому підсумку Франція може відмовитися від президентської форми правління. Адже у всіх європейських країнах парламентська форма правління, а глава держави має суто представницькі функції", – резюмував Журавський.
3 травня пройшли теледебати за участю Макрона і Ле Пен. Згідно з даними соціологічної служби Elabe, 63% телеглядачів віддали перевагу Макрону, Ле Пен здобула 34% голосів.
23 квітня у Франції відбувся перший тур президентських виборів. Макрон набрав 24,01% голосів, Марін Ле Пен заручилася підтримкою 21,3% виборців.
Отже, саме Макрон і Ле Пен пройшли у другий тур виборів президента, який відбудеться 7 травня.