Якщо США та КНДР почнуть переговори, РФ буде лише маргінальним гравцем – аналітик Бєлєсков
Росії не вдасться вставити американцям палиці в колеса, якщо вони почнуть діалог із Північною Кореєю щодо згортання ядерної програми, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" аналітик київського Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
Політика президента США Дональда Трампа щодо Північної Кореї практично не відрізняється від політики його попередника Барака Обами, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" аналітик київського Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
"Найімовірніше, назвавши Кім Чен Ина "розумним хлопцем", Трамп мав на увазі, що з ним можливо домовитись. Скажімо так, такі заяви трохи насторожують. Нині він, по суті, нічим не відрізняється від Обами. Принаймні від торішньої його політики. Однак виклики з боку Китаю, на думку американських експертів, набагато важливіші для США, ніж виклики КНДР. І питання в тому, як Вашингтон буде відповідати на ці виклики. Тим паче збалансованої політики в цьому напрямку з боку США поки не видно", – зазначив Бєлєсков.
На його думку, Трамп не розглядає варіанта налагодження всеохопної співпраці з РФ.
"Що стосується Росії, то навряд чи американський президент готовий до активної співпраці. Напевно він розглядає варіант лише точкового співробітництва. По суті, це продовження політики США за Обами. Нічого нового тут немає. Питання в тому, наскільки ця політика буде ефективною. Але виглядає це як банальна експлуатація Росії. Чому ми чуємо критику Путіна (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН") на адресу США? Тому що впродовж 25 років американці у разі потреби експлуатували РФ, а ось у відповідь на поступки Москві вони йти не хотіли", – підкреслив аналітик.
За його словами, Москві не вдасться вплинути на перебіг можливих переговорів між Сполученими Штатами та Північною Кореєю.
"Якщо США та КНДР почнуть переговори, РФ буде лише маргінальним гравцем, який не зможе реально впливати на ситуацію. Тобто вставляти американцям палиці в колеса не вийде. Хоча, наприклад, у РФ працюють десятки тисяч нелегальних робітників із КНДР, які стабільно заробляють гроші для режиму у своїй країні", – резюмував Бєлєсков.
В інтерв'ю CBS News Трамп назвав Кім Чен Ина "розумним хлопцем", оскільки йому вдалося утримати владу у молодому віці.
14 квітня телеканал NBC із посиланням на джерело в американській розвідці повідомив, що США готові завдати превентивного удару по Північній Кореї, щоб запобігти черговому випробуванню ядерної зброї Пхеньяном.
У північнокорейському Генеральному штабі заявили, що КНДР може атакувати американські військові бази в Японії, Південній Кореї та резиденцію південнокорейського президента в Сеулі.
17 квітня заступник міністра закордонних справ КНДР Хан Сон Рель заявив, що якщо США почнуть військові дії щодо КНДР, це призведе до "повномасштабної війни".
США перекинули два есмінці ближче до берегів Північної Кореї – кораблі з крилатими ракетами "Томагавк" розташовані за 500 км від передбачуваного місця ядерних випробувань.
29 квітня КНДР провела чергові ракетні випробування, повідомили в Південній Кореї. Представник Тихоокеанського командування збройних сил США зазначив, що балістична ракета не покидала території Північної Кореї.
Кім Чен Ин обіймає вищі державні та партійні посади в КНДР з кінця 2011 року. До нього країною керував його батько Кім Чен Ір (у 1994–2011 роках).