Японський індекс акцій Nikkei підскочив до максимуму з 1990 року

У перші 10 хвилин торгів індекс Nikkei піднявся до позначки 31 560,43
Фото: EPA

Середній японський індекс акцій Nikkei виріс 29 травня до найвищого рівня з липня 1990 року на тлі оптимізму щодо угоди про стелю держборгу США й послаблення єни. Про це написало агентство Reuters.

Як зазначає агентство, акції SoftBank Group підскочили більше ніж на 8%, оскільки акції японських компаній, пов'язаних із виробництвом мікросхем, і далі зростали на тлі ейфорії щодо штучного інтелекту.

У перші 10 хвилин торгів індекс Nikkei піднявся до позначки 31 560,43, проте протягом дня ріст стримали, й індекс закрився з підвищенням на 1,03% на позначці 31 233,54.

Акції SoftBank Group і далі зростали протягом дня, цьому сприяли новини про те, що британська дочірня компанія Arm Ltd випустила нову технологію чипів, яку тайванський виробник смартфонів MediaTek використовуватиме у продуктах наступного покоління.

Акції компанії Advantest – виробника обладнання для тестування чипів, який зараховує Nvidia Corp до своїх клієнтів – піднялися більше ніж на 4%, довівши приріст за останні три сесії майже до 26%.

Настрій на японському ринку покращився, коли президент США Джо Байден заявив 28 травня, що він завершив роботу над бюджетною угодою зі спікером Палати представників Кевіном Маккарті, й угода готова до передання в Конгрес для голосування.

Тим часом єна впала до позначки 141 за 1$ уперше за шість місяців, що підвищило вартість закордонного виторгу японських експортерів.

Із 225 компонентів Nikkei 165 виросли, 51 упав, а дев'ять залишилися без змін.

Nikkei 225, він же індекс Токійської фондової біржі, є основним біржовим індексом Японії, одним із головних біржових індексів у світі та важливим інструментом макроекономічного аналізу. Токійська біржа поступається в капіталізації лише Нью-Йоркській. Індекс було розроблено у межах програми відновлення економіки Японії після Другої світової війни. Він складається з акцій 225 компаній Японії, які найбільше торгуються, його вираховують за середньозваженою ціною котирувань акцій цих компаній.

Контекст:

Коли в січні США досягли стелі боргу в розмірі $31,4 трлн, міністерка фінансів США Джанет Єллен повідомила Конгресу, що готівки й надзвичайних заходів має вистачити щонайменше до початку червня. Водночас вона попередила, що у прогнозі є значна невизначеність, зазначає CNN.

На початку травня Єллен заявила, що Сполучені Штати можуть оголосити дефолт за федеральним боргом до 1 червня, якщо Конгрес не підвищить або не зупинить дію ліміту боргу. 26 травня вона перенесла дату імовірного дефолту з 1-го на 5 червня.

29 травня Байден погодив бюджетну угоду з Маккарті, щоб зупинити дію стелі боргу в розмірі $31,4 трлн до 1 січня 2025 року, і заявив, що угода готова до предання на голосування Конгресу, пише Reuters.

Як уточнює ВВС, з 1960 року США 78 разів підвищували або переглядали стелю боргу. Наразі вона становить $31,4 трлн. Якщо до червня розмір боргу сягне цієї позначки, то Сполучені Штати більше не зможуть позичати гроші. Дефолт, якщо його оголосять, стане першим в історії США. BBC пише, що це "може змінити світові фінансові ринки й зруйнувати довіру до США як глобального ділового партнера".