Яценюк: Перебування бійців терористичної організації "Вагнер" у Білорусі створює загрозу для України, країн Балтії й Польщі G

Яценюк: Лукашенко став миротворцем у бандитському конфлікті між Путіним і Прогожиним
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Не можна недооцінювати небезпеку перебування в Білорусі найманців російської приватної військової компанії "Вагнер", визнаної міжнародною злочинною організацією, заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що участь у врегулюванні суперечностей між президентом країни-агресора Росії Володимиром Путіним і ватажком ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним, який підняв озброєний заколот, покращила імідж самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка в очах російського населення.

"Звичайно, парадокс, як у цьому світі все влаштовано. Диктатор, про якого одна частина світу забула, інша частина світу ввела санкції, ще якась частина світу його розглядає виключно через призму Путіна і Росії, – він став миротворцем у бандитському конфлікті, злочинному конфлікті між двома злочинцями. Тобто третій злочинець став миротворцем. І для рядового росіянина, так, це додало бонусу для самого Лукашенка", – наголосив Яценюк.

За його словами, присутність Пригожина і його бойовиків у Білорусі є загрозою для безпеки України й інших країн.

"Недооцінювати небезпеку перебування бійців терористичної організації "Вагнер" у Білорусі теж не можна. Зараз не представляє ніякої загрози Білорусь. Ну, я слухаю інших фахівців – які дійсно розбираються. Тих, які допомагають нам. Вони кажуть, що так, звичайно, станом на сьогодні такого військового угруповання, яке справді могло б представляти небезпеку для України, немає. Але чи це створює додаткові ризики й небезпеки? Звичайно. Для країн, які межують із Білоруссю. І для країн Балтії, і для Польщі. Ну, і для України, зрозуміло. Скільки їх там буде, ми не знаємо. Різні оцінки, що там їх було не 25 тис., а 8 тис. Ми не знаємо, скільки їх. Я думаю, що є ті служби, які знають, скільки їх", – наголосив Яценюк.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

23–24 червня у РФ Пригожин організував заколот. Увечері 23 червня він звинуватив військових країни-окупанта РФ у завдаванні удару по тиловому табору найманців ПВК "Вагнер" за командою, яка надійшла від начальника Генштабу Валерія Герасимова після наради з міністром оборони Сергієм Шойгу. Міноборони Росії назвало цю заяву Пригожина "інформаційною провокацією".

Уранці 24 червня Пригожин повідомив про захоплення військових об'єктів Ростова-на-Дону і намір іти на Москву, але вже ввечері він сказав, що передумав, і розвернув колони "у зворотному напрямку".

24 червня у Кремлі заявили, що за підсумками переговорів Пригожин "піде в Білорусь", а справу за фактом заколоту, відкриту щодо нього в РФ, припинять.

26 червня пресслужба Пригожина опублікувала аудіозвернення, у якому той наголосив, що в нього не було мети скидати владу в РФ. Того самого дня Путін виступив із терміновим зверненням, у якому назвав учасників заколоту "зрадниками", які припустилися помилки. Він закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.

27 червня ФСБ оголосила про закриття справи про заколот, міноборони РФ повідомило, що важку техніку ПВК передадуть російській армії, а Лукашенко розповів, що Пригожин уже на території Білорусі.