Яценюк про ймовірність арешту Трампа: У США немає такого поняття, як імунітет від закону. Усе вирішує суд G

18 березня Трамп заявляв, що його можуть заарештувати
Фото: EPA
У США як у правовій державі все вирішує суд. Про це заявив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, відповідаючи на запитання, чи можливий арешт колишнього президента США Дональда Трампа.

"У цьому і є специфіка правової держави. Сполучені Штати Америки є правовою державою. Там немає такого поняття, як імунітет від закону. Президент користується імунітетом, як і в Україні. Але, наприклад, ви пам'ятаєте, що в резиденцію [нинішнього президента США] Джозефа Байдена ФБР приїхало і обшукувало, коли воно шукало документи з грифом "таємно"... Це було буквально кілька місяців тому. Тому те, що буде з кимось у Сполучених Штатах, вирішує суд. Навіть не прокурор", – сказав він.

На думку Яценюка, Україні потрібно тягнутися до такої судової системи, як у США.

"У них, на відміну від нашої системи, прокурор, коли висуне звинувачення, несе і відповідальність, і він може відмовитися [від них]. Вони можуть розглядати, розглядати ту чи іншу справу, вести слідство і відмовитися від пред'явлення звинувачення. І це у них нормальна практика. Основне в них – це судова система. Тому, в принципі, нам до цього потрібно тягнутися. Хоча вже дуже багато в цьому питанні зроблено", – сказав Яценюк.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

18 березня Трамп заявив, що 21 березня його можуть заарештувати, і закликав прибічників виходити на протести. Як зазначало Reuters, ідеться про обвинувачення у виплаті грошей порноакторці Стефані Кліффорд (сценічне ім'я Стормі Деніелс) за мовчання.

Газета Wall Street Journal повідомила у січні 2018 року, що у жовтні 2016-го, за місяць до виборів президента США, адвокат Трампа Майкл Коен домовився з адвокатом Кліффорд про виплату їй $130 тис. за нерозголошення інформації про ймовірний інтимний зв'язок із бізнесменом. Тоді Коен заперечив цю інформацію.

У березні того самого року актриса розповіла, що 2011 року їй погрожували, змушуючи мовчати про зв'язок із Трампом. За словами актриси, вона мала стосунки із Трампом 2006 року (тоді він уже був одружений із Меланією Трамп), але його представники цю інформацію заперечували.

Коен повідомив, що у 2016 році заплатив Кліффорд, але не уточнив мети грошової компенсації. У Білому домі повідомили, що акторка програла суд, намагаючись домогтися скасування угоди про мовчання. Після цього Кліффорд запевнила, що готова повернути президенту США $130 тис. за право розповідати про їхній роман.