Яценюк: Сі Цзіньпін використовує Лукашенка, щоб продемонструвати світові: ось це наша вісь зла, ось наші покидьки і ми їх підтримуємо G

Яценюк: Лукашенко точно думає, як рятуватися
Фото: yatsenyuk.org.ua
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк прокоментував візит білоруського диктатора Олександра Лукашенка у Китай і результати його зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном.

"Сі Цзіньпін використовує Лукашенка, щоб продемонструвати всьому світові, що ось це наша вісь зла, це наші покидьки і ми їх підтримуємо. Кожен із них переслідує свої цілі", – наголосив Яценюк.

Він звернув увагу, що китайський лідер прийняв Лукашенка на найвищому дипломатичному рівні.

"Є рівень робочого візиту. От [канцлер Німеччини Олаф] Шольц приїхав до президента Сполучених Штатів Джо Байдена – це був робочий візит. Далі є офіційний візит – у принципі, це спільна пресконференція. А далі найвищий рівень візиту – це державний візит. Це вишикувані збройні сили, коли є спільна зустріч, спільна пресконференція, обід, вечеря. Тобто це найвищий рівень визнання. Це ж усе дипломатичні символи. Отож Сі Цзіньпін дав найвищий рівень визнання Лукашенку. Невизнаному Європейським союзом, Україною й низкою країн диктатору. Навіщо він це зробив? Він продемонстрував ЄС, Сполученим Штатам, "Великій сімці": у мене є своя позиція, і цей покидьок – мій покидьок", – наголосив Яценюк.

Він вважає, що Лукашенко дбає про власну безпеку.

"Здається, справи хріновато йдуть у Росії, треба думати, як рятуватися. Це ж він точно думає про це. Щоб ви навіть не сумнівалися. А як рятуватися? Грати з Європейським союзом, схоже, не вдасться. Тому що вся гра закінчиться в Гаазі, і там ми гратимемо з адвокатами і прокурорами. Ні. А куди бігти? А бігти нікуди, крім Китаю. А це дуже серйозний гравець. Плюс я не виключаю, що китайці ще розглядають питання Білорусі як проміжної станції з постачання або озброєння, або товарів подвійного призначення, або як ще один із механізмів обходу санкцій. Складно, бо Білорусь сама під санкціями, але вони тестують", – сказав Яценюк.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Лукашенко прилетів у Пекін 28 лютого. Візит тривав до 2 березня. Лукашенко й Сі Цзіньпін підписали пакет із 16 документів, які можуть сприяти обходу російських санкцій завдяки доправленню китайської допомоги Росії через Білорусь.

Перед цим Лукашенко і Сі Цзіньпін зустрічалися в Самарканді на саміті Шанхайської організації співробітництва у вересні торік. Під час зустрічі вони домовилися підвищити рівень відносин двох країн до "всепогодного й усебічного стратегічного партнерства".